iPhone'da Android artık mümkün!

"iPhone'da Android çalıştırma tutkusu" yine biraz dolaylı bir yoldan başarıya ulaştı!

iPhone'da Android keyfi!

Android ve iOS kullanıcılarının büyük bir kısmının adeta takım tutar gibi mobil işletim sistemi "tuttukları" bilinen bir gerçek. Bu yılın başlarında Nick Lee adlı bir geliştirici yıllar süren bu çekişmeye bir son vermeye aday olmuştu. Lee geliştirdiği bir kılıf tasarımı sayesinde bir iPhone cihazda Android işletim sistemini çalıştırmayı mümkün kılmıştı.

Şimdi de Haimawan adlı Çinli bir firma bunu bir adım daha ileriye götürdü. Firma MESUIT adı verilen bir kılıfla yine Lee'nin tasarımında olduğu gibi donanımın Android işletim sistemi çalıştırmasını sağlıyor ve bunu iPhone'da yapmak için de özel bir dahili uygulamadan yararlanıyor.

MESUIT ayrıca cihaza ekstra bir batarya (1700 mAh ya da 2500 mAh kapasiteli) ve fazladan bir 16 GB'lık depolama alanı da ekliyor. Kılıf Android OS'le kullanımı kolaylaştıran ikinci bir Nano SIM'e de olanak tanıyor.

Lee'nin kılıf tasarımı sadece bir proje aşamasında kalsa da Haimawan tarafından üretilen MESUIT kılıflar Çin'deki bir web sitesi üzerinden satışta. Kılıfın iPhone 6 ve 6s'e özel modeli yaklaşık 150 dolar, iPhone 6 Plus ve 6s modeli ise 165 dolara satın alınabilir.

Okuyucu Yorumları