iPhone'dan Android'e Geçerken iMessage'a Dikkat!

iPhone'u terk edecekseniz, Android'e veya farklı bir platforma geçmeden önce bunu yapmayı sakın unutmayın; canınız sıkılmasın!

iPhone'dan Android'e Geçerken iMessage'ı Kapatın!

Android ve iPhone arasında geçiş yaparken küçük sorunlarla karşılaşmanız neredeyse kaçınılmaz. Örneğin iPhone'unuzu bırakıp Android'e geçerken, önce iMessage'ı devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bazı telefonlar geçiş sırasında iMessage'ı kapatmanız için sizi uyarsa da, bazıları bunu yapmayabiliyor. Sonuç olarak iMessage'ı devre dışı bırakmazsanız, iPhone kullanan arkadaşlarınızın mesajları Android'li telefonunuza veya Apple olmayan herhangi bir cihazınıza ulaşmayabiliyor. Bunun nedeni, Apple cihazlarından birinde muhtemelen hala iMessage'e oturum açmış durumda olmanız.

Sorunu çözmek için telefonunuzu alıp iMessage bağlantısını kesebilirsiniz. Telefon numaranızla iMessage arasındaki bağlantıyı kesmek için ise bu sayfayı kullanabilirsiniz. Değişikliğin ardından arkadaşlarınızın mesajları size ulaşmaya başlayacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ayfonu terketmek mi? şakasınız herhalde...

aklımdan zorum mu var ki ios tan android'e geçeyim. mutluyuz, huzurluyuz. android'den ios'a geçiş yazısı hazırlarsanız daha hayırlı olur. gerçi o kadar karışık ve sorunlu bir işletim sisteminden kullanıcı dostu ios a geçişte klavuza da gerek yok ya neyse.

He he kullanıcı dostu ios. Kullanıcı dostu işletim sistemi yok. Tüm işletim sistemler bilgileri çalıyor zaten hepsi Abd nin

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir