iPhone'lara Hızlı Şarj İçin Eller Yine Cebe Girecek!

Yeni tanıtılan tüm iPhone'lar yüzde 50 daha hızlı şarj oluyor. Ama maalesef bunun bir de ekstra maliyeti var!

  • Ali Ruhi Öztürk
iPhone'lara Hızlı Şarj İçin Ek Maliyet!

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus nihayet resmi olarak duyuruldu ve üç telefonun da Apple'ın hızlı şarj teknolojisini desteklediğini duymaktan memnun olabilirsiniz. Yani yeni iPhone'lar sadece 30 dakikada %50 enerji seviyesine ulaşabiliyor.

Ancak bu teknolojiden faydalanabiilmek için kesinlikle gerekli olan bir şey var: USB-C şarj cihazı. Üç telefon da kablosuz şarjı destekliyor, ancak bu teknik telefonları normal hızda şarj edebiliyor. İşin en acı kısmı, Apple'ın hızlı şarj için gereken aksesuarları telefonlar ile sevk etmemesi. Yani USB-C to Lightning kablosu ve USB-C Güç Adaptörü'nü ayrıca satın almanız gerekiyor.

Apple.com'da bir USB-C to Lightning Cable'ın fiyatı 25$, USB-C Power Adapter'ın fiyatı ise 49$.

Özellikle bir telefona 999$ ödedikten sonra, hızlı şarj teknolojisini de beraberinde istemek çok mantıksız olmasa gerek. Ancak şimdilik yapabilecek bir şey yok. Eğer kablosuz şarjın hızı yetersiz kalırsa, servet değerindeki iPhone'unuz için bir miktar daha para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yok artık! Okuduklarıma inanamadım. Bu kadarını ben bile tahmin edemezdim. 49$. Türkiye fiyatı kim bilir ne kadardır! Alınması mecburi bir cihaz bu! Yan sanayiye gün doğdu. Apple müşterilerinin hayatını tehlikeye atıyor. Pulp Fiction!..

Apple kadar akıllı bir şirket yok.Telefonu hızlı şarjı var diye al sonra var ama bir usb c çevirici yetmiyor adaptor de değişiyorsa yılın en iyi kazıklama olayı bu.Yeni telefonlar usb-c bağlantısı ile gelseydi bence apple in en büyük iphone yeniliği olurdu.Fazladan bir 74 dolar göz çıkarmasa gerek iphone hayranlarının.

Bir de resmi açıklama yapmışlar, zengin işi değil diye. Allah'ın adaptörüne 49 dolar ödeme yapmak, zengin işi değil de nedir?

apple böyledir... her zamaman sizi yolmaya bakar... hırsız apple...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost