iPhone'u hack'lemek imkansız hale geliyor!

Apple, iPhone'ları kendisinin bile hack'leyemeyeceği bir hale getirmek için düğmeye bastı!

  • Cenk Atlı
iPhone'u hack'lemek imkansız hale geliyor!

Yeni bir rapor Apple'ın, iPhone'ların güvenliği üzerinde önemli bir geliştirme üzerinde çalıştığını ve firmanın bu cihazların hack'lenmesini tam anlamıyla imkansızlaştırmayı hedeflediğini öne sürüyor. Söz konusu çalışmanın sonunda, son günlerde gündemde olan ABD hükümetinin ilgili iPhone'lara uygulanmasını istediği yöntemin de cihazları hack'lemek için işe yaramayacağı belirtiliyor. Bu sıkı güvenlik yapısının ardından Apple bile artık kendi ürettiği telefonları hack'leyemeyecek.

New York Times'da yer alan rapora göre, firmaya yakın isimler ve güvenlik uzmanları Apple mühendislerinin yeni güvenlik önlemleri oluşturmak için hummalı bir çalışma içinde olduklarını belirtiyor.

Hala gündemde olan ve birçok diğer firmanın da destek verdiği bir karar alan Apple, ABD'de San Bernardino'daki terörist saldırıyı gerçekleştiren kişinin kullandığı iPhone'a yönelik FBI'dan gelen hack talebini "kullanıcı gizliliği" gerekçesiyle geri çevirmişti.

Söz konusu rapora göre, Apple arızalı iPhone'larda sorun giderme amacıyla tasarlanan fakat bir tür güvenlik açığına da neden olabilen bu açık kapıyı da tamamen kapatmak için çalışıyor. Bu düzeltmeyle birlikte artık Apple'ın bile kendi ürettiği telefonlara bu amaçla giriş yapamayacağı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

palavra... hackerları küçümsemeyin dandiPhone delik deşik edilir...

@grezimonk gerizemonk kac kac saklan

İyice cıvığını çıkardılar hadi bakalım.

Çok inandırıcı:-)) ??

Her zaman arka kapı bırakılır bazen hata yapıldıysa geri dönüp hatayi düzeltmek icin

He he bende yedim ağzınla kuş tutsan da pa etmeyecek

Hikaye bunlar yav satislar dustu abd hukumeti ile isbirligine girmisler

bizim ülke neler tartışıyor adamlar ne tartışıyor...

Apple daha çok hikaye uydurmasın nasıl yaparlarsa yapsınlar her sistemin bir açığı olur mutlaka

Hiç bir sistem ulaşılmaz değildir

şuan hacklenebiliyorsa fbi neden bilgi vermesi için dava açtı? hacklesin direk açsın?

Apple ve Amerikan istihbaratının halk için sergilediği yeni piyesleri çok güzel görünüyor :-)

Apple, USA Government tarafından desteklenen, Komisyonlarla faaliyetleri sözlü rapor olarak alınan firma. Aralarında çok güçlü işbirlikleri var. Ben Amerika Hükümeti olsam ve kar düşse düşmanım dahil alması için ne derim: "Güvenlik için FBI dava açsın, Apple direniyormuş gibi hareket etsin." Bedava reklam, Düşmanlarım dahi güvenliğine inandı vs vs.. Akıllıca. Gerçek: "Apple satışları, hisseleri düştü, artması için çözümlerden biri bu"

Apple fena reklam yapıyor bu davalarla :) Kim iannır. Apple istatistik ve kullanıcı bilgilerni vs topluyor. Toplamaya devam ediyor ve edecek. Kısmen bilgileri ilgili kişiler alabilir yasal yollardan. Çok komik. Millet bunlara inananacak kadar saf.

Bunlar hikaye diyorsunuz ya değil! Böyle olması gerekiyor zaten. Korsan bitmeli istkrar ve düzen için hack bitmeli!..

yaw he he. en son güvenlikli olduklarını söyleyip hackleyene ödül vereceklerini açıkladıkları zaman 10 dk içinde hacklenmişerdi.

Bu adam Türkiye de olsaydı ve yönetime bu atarı yapsaydı çoktan Silivri, Diyarbakır ve Tekirdağ arasında tercih yapıyordu :D

icloud u o şekilde yapsalar daha iyi olur

Zaten nsa e bütün bilgilerimiz aktarılıyor.Bari bırakında kaç milyon dolarlık şirket 15-16 yaşındaki lamerlerden sistemi korusun.Bu sadece apple için geçerli değil amerika kaynaklı android(google) hatta amerika üretimi donanımların firmware ine kadar adamların elinde.Şimdide çıkmış güvenlikden bahsediyorlar.

Yalanınız batsın... Milletin çıplak resimlerini otomatik kendilerine (ç)alan kim ??? Apple nin derdi, belgeleri kendisinden başka kimseye vermeyip, tekel olmak, güç olmak istiyor...

yav he he............

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play