iPhone'u hızlandıran numara!

iOS içerisindeki minik hata sayesinde, iPhone'unuzu adeta sihirli bir biçimde hızlandırabilirsiniz!

iPhone'u hızlandıran numara!

Apple'ın iPhone'ları, özellikle en son iPhone 6S'i, yavaşlamak nedir bilmiyorlar. iPhone'unuzun gerçek potansiyeli ise ancak jailbreak ile ortaya çıkıyor.

Bunun nedeni çoğunlukla Apple'ın Springboard animasyonları. Uygulamaları açtığınızda gösterilen bu animasyonlar, sizi biraz yavaşlatabiliyor. 9to5Mac, bu animasyonları tamamen öldürmenin bir yolunu bulmuş durumda.

Animasyonlardan kurtulmak için izlemeniz gereken yol, biraz garip ama işe yarıyor.

Önce Ayarlar> Genel > Erişebilirlik yolunu izleyin. Etkileşim altında Assistive Touch üzerine dokunun. Ekranda küçük saydam bir simge belirecek. Eğer orada değilse, ekranın sağ altına sürükleyin. Bundan sonra, parmağınızı aşağıya çekerek Spotlight'ı açın. Küçük simge klavyenin üzerine geldiğinde Spotlight'ı kapatın. Burada önemli olan, doğru zamanlama. Bu yüzden, ilk denemelerinizde başarısız da olsanız pes etmeyin; tekrar tekrar deneyin. Doğru zamanlamayı tutturursanız, simgenin klavyenin üzerine çıkma hızının arttığını göreceksiniz. Artık Springboard animasyonları yok! 

Bu ilginç yöntemi (ya da iOS içerisindeki bu ilginç bug'ı) uyguladıktan sonra geçişlerin hızlandığını göreceksiniz; tabi animasyonları da kaybedeceksiniz. Telefonunuzu eski haline getirmek içinse, tek yapmanız gereken yeniden başlatmak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

insanın işi gücü yok neleri bulmayla uğraşıyor :)

Anddoidde aninsayonlafi kapamak ne kadar kolay

Animasyonları kapatarak hızlandırmak pek akıllıca gelmedi zaten 6sler yavaş değil :(

iosu hızlandırmak için jailbreak mi yapsın millet yani. şaka mı bu.

gerekten işe yaradı ınanılmaz bişey deneyin pişman olmazsınız nerde kimin aklına geldiyse teşekkürler

Bu benim telefonda kendiliğinden oluyor arada sırada benim bunu yapmama gerek kalmıyor. Üşenmekten vazgeçip telefonu yeniden başlattığımda düzeliyor

iphone4 sürüm 7.1.2 de bunu yapabilen var mı?

iyi de bu buga gerek kalmadan direk erişelebilirlik altında hareketi azalt var bunu aktif yaparsanız animasyonları zaten kaldırıyor böylece daha hızlı kullanıyor gibi oluyor :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir