iPhone'u Webcam Olarak Kullanın!

iPhone'unuzu bir web kamerası gibi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunu yapmanızı sağlayan 5 uygulama!

  • Zeynel A. Öztürk

4. Presence (Ücretsiz)

4. Presence (Ücretsiz)

Presence, şimdiye kadar bahsettiğimiz üç uygulamanın sunduklarının aynısını sunuyor ancak küçük bir farkla: Uygulama, 50MB ücretsiz bulut depolama alanıyla geliyor. Çok fazla gibi görünmeyebilir, ancak örneğin evinize hırsız girerken veya köpeğiniz siz yokken komik işler çevirirken birkaç dakikalık bir video kaydedebiliyorsunuz. Prensence'ın web uygulaması ise oturum açarak dünya üzerindeki herhangi bir bilgisayarın canlı akışına göz atabileceğiniz anlamına geliyor.

App Store'dan indirin: Presence

5. FaceTime

Üçüncü parti uygulamaları kullanmak istemiyorsanız, FaceTime'ı deneyebilirsiniz. Webcam uygulaması olarak tasarlanmış olmasa da, üçüncü parti seçeneklere göre önemli bir avantajı var: stabilite. Evinizden uzakken bir sorun oluşması durumunda bağlantıyı tekrar sağlama olasılığınız, FaceTime'da daha yüksek.

Tüm yapmanız gereken uygulamayı iPhone ve Mac'e yüklemek. İki uygulamanın farklı kişi ayarlarına sahip olmasına dikkat edin. Cihazlarınız için aynı kişi detaylarını girerseniz, bağlanmaya çalıştığınızda meşgul tonu alacaksınız.

Son olarak telefonu izlemek istediğiniz noktaya yerleştirin ve Mac'ten arayın. Çağrıya kendiniz cevap vermeniz gerekiyor ancak bunu yaptıktan sonra bağlantıda sorun yaşama ihtimaliniz düşük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

evet süper kamera var tavsiye ederim

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
4. Presence (Ücretsiz)
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir