Müthiş özellikleriyle yeni iPod katilleri...

MP3 çalar rüzgarı şiddetlendi; iPod artık rakipsiz değil. İşte müthiş özellikleriyle iPod katilleri.

Creative Zii, Zune HD ve Sony E440: iPod Katilleri

Creative Zii, Zune HD ve Sony E440: iPod Katilleri
Creative Zii Egg: Dış görünüşü iPod Touch andıran bu ounatıcı en son teknolojiye sahip.

Daha üstün ses kalitesine sahipler, daha kullanışlılar ve teknik olarak bir adım daha öndeler: İşte karşınızda iPod katilleri. Her üretici Apple'ın iPod ile yakaladığı başarıya ulaşmak istiyor; hangi ürünlerin bunu başarmaya en yakın olduğunu bu sayfada okuyacaksınız.

Crative Zii Egg
Görünüş olarak bu model inkâr edilemez bir biçimde Apple'ın başarılı modeli iPod Touch'a benziyor; yine de kasanın altına baktığınızda Creative'in, pazar liderinden bir adım önünde daha önde olduğu anlaşılıyor. Zii Egg, HD kalitesinde kayıt yapabilen bir kamera ile yetinmiyor; aynı zamanda harici ekranlarda 720p, hatta 1080p kalitesinde video oynatabiliyor. Hafıza kapasitesi olarak 32GByte emrinize amade, ayrıca SDHC hafıza kartları ile 32Gbyte'a kadar da ilave bir hafıza alanına sahip olabiliyorsunuz. Ev ağları üzerinden bağlantı için WLAN 802.11 b/g destekleniyor. Kablosuz kulaklıkları tercih edenler de Bluetooth 2.1 desteğine sevineceklerdir.

Diğer özellikleri ise: Hızlanma sensörü, bir GPS modülü, ön tarafta video-chat için kullanılabilecek VGA kamera ve ayrıca Zii için optimize edilmiş mobil Opera tarayıcısı. Zii'nin boyutları neredeyse iPod touch ile aynı: Zii Egg rakibine göre 3,5 mm daha kalın olmasına karşın, ondan 7 gram daha hafif.

Fiyat / Çıkış tarihi: 300 Euro civarında / Eylül sonu

Creative Zii Egg: Dış görünüşü iPod Touch andıran bu ounatıcı en son teknolojiye sahip.Microsoft Zune HD
Microsoft'un iPod katili olarak 2006 sonunda piyasaya sürdüğü ama müşteri ve eleştirmenler tarafından pek tutulmayan Zune modelinden sonra yazılım devinin MP3 çalar konusunda ikinci bir deneme yapıp yapmayacağı uzun süre sorgulandı. Ama sonunda Zune geri geldi; bu sefer Apple iPod ile rekabet etme niyetinde.

Bunu sahip olduğu 16:9 formatındaki multitouch özellikli OLED ekranı ile başarmayı hedefliyor. Ekranın 3,6 inç büyüklüğünde olması ve çözünürlüğünün 640x480 piksel olması bekleniyor. Bunun dışında Zunu HD ayrıca bir HDMI bağlantı arayüzüne sahip olacakmış, bu şekilde kayıtlı medyalar harici bir ekran üzerinden de izlenebilecek. Hafıza kapasitesi olarak 16GByte ve 32Gbyte versiyonları arasında seçim yapabiliyorsunuz. Zune HD'nin Avrupa piyasasında da satılıp satılmayacağı belirsizliğini koruyor.

Fiyat / Çıkış tarihi: 210 Euro civarında (32GByte) / Eylül sonu
Creative Zii Egg: Dış görünüşü iPod Touch andıran bu ounatıcı en son teknolojiye sahip.
Sony Walkman E440

Sony, Eylül sonunda piyasaya çıkacak E serisi ile yeni Walkman jenerasyonunu tanıtıyor. Sony, bu model ile başarılı iPod nano serisini gözüne kestirmiş durumda. Uygun fiyatının yanında uzun pil dayanma süresi de yeni Walkman modellerinin üstün yönlerinden biri. Sony'nin verilerine göre aygıt kesintisiz 30 saat müzik çalabilmeyi ve 2 inç ekranında 6 saat'e kadar video göstermeyi başarıyor. Pilin boşalması durumunda ise 45 dakika şarj süresi sonunda yüzde 80'e kadar doluluk oranına ulaşıyor; 2 saatin sonunda ise tamamen doluyor.

Her yerde müzik zevki için aygıta bir de FM vericisi entegre edilmiş. Bu yeni oynatıcının toplam ağırlığı 50 gram civarında.

Fiyat / Çıkış tarihi: 100 Euro civarında (8GByte) / Eylül sonu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Sony'nin bu cihazlara rakip mp3 çaları ancak X serisidir oda, audiophilelere yönelik bir cihazdır, bu cihazlar gibi eğlence amacı taşımıyor.

Editörün notu:
iPod tarihiyle ilgili hata düzeltilmiştir, yorumunuz ve uyarınız için teşekkür ederiz.

tmm bizde sony almayız olur biter ... hiç olmassa o gereksiz bir o kadarda can sıkıcı itunes den kurtulma fırsatımız olur ...

hepsi iyi hoş da özellikleri fln sarjı nasıl acaba çok merak ediyom bu tür cihazlara mp3 çalar olarak bakarsanız bence bu özellikler gereksiz wlan kamera fln bunlar pil ömrünü kısaltır mp3 çaları mp3 dinlemek için alınmalı bence he paranız bolsa bişi diyemem =)

Katil olabilcek tek rakip Creative Zii Egg.Diğerlerinden katil olmaz.

yahu kaç senedir yok iphone katili yok ipod katili bir tane katil göremedik nedense ?

İçerisinde Apple'ınki kadar güçlü ve geniş bir mağazası olmayan hiçbir mobil cihaz, Apple'a ait ürünlerin hiçbirini alt edemeyecek.Ne rakamlarda ne de teknoloji olarak... Onu güçlü yapan ŞEY bu zaten.B

SONY ses kalitesi ile Ipoda rakip. Geçer bile

Arkadaş bı kısmında müzik çalar yazıyor kafam karıştı. Şu Zİİ güzelmiş bence. İnternet sitesinde 399$ bir fiyatı var ama. TR ye gelirse dahada farklılık gosterecegı malum...

mp3 çalarları kullanmaya gerek bile yok (zaten çoğu kişi tipi için alıyor) creative nokta koymuş bitti.

en iyisi SAMSUNG i8910 HD katil arayosanız budur

Cowon'dan neden bahsedilmiyor...neredeyse bir yıl önce bu özleikleri piyasaya çıkarmış...Müthiş format ve ses özeliklerine sahip..Demek ki toplum amerika dan başka bir ülke bilmiyor...ipod dan başka da bir ürün bilmiyor...

ıpodtouch kullanmayan yada hayatında hiç eline almamış, zaatlar bunların hepsinin katil olduğunu düşünebilir.yukarıdakilerden birine sahip olduktan sonra ıpod touch la karşılaşınca saçlarını başlarını yolcaklardırr..üzgünümm..

her zaman aynı muhabbet, hepsi apple killer diye çıkıyor ama apple bir ürün çıkartıyor devrim oluyor, apple belirliyor kaliteyi, herşeyi

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir