iPod shuffle'ın "tuşsuzluk" sorunu çözüldü!

iPod shuffle'ın tüm kullanıcıları çileden çıkartan "tuşsuzluk" problemine kesin çözüm...

iPod shuffle'ın "tuşsuzluk" sorunu çözüldü!
Belkin: Üçüncü parti kulaklıkların kullanılmasını sağlıyor.

Apple yeni nesil MP3 çalarlarına hoş bir fonksiyon ekledi: Cihazlar hem üzerlerindeki tuşlar hem de kulaklıktaki kumandadan kontrol edilebiliyor. Fakat üçüncü nesil iPod shuffle'da ufak bir sorun söz konusu; zira cihazın üzerinde tuş yok ve sadece kulaklıktaki kumandadan kontrol edilebiliyor. Böylece üçüncü parti üreticilerin sunduğu kulaklıklar kullanılamaz hale geliyor.

İşte Belkin tam bu konuda yardıma koşuyor. Shuffle ve istenilen kulaklık arasına bir adaptör yerleştiriliyor. Sonrasında ise cihazın kontrolü adaptör üzerinden gerçekleşiyor. Belkin'e göre kullanımda hiçbir sınırlama olmuyor; cihazın tüm özelliklerine adaptörden erişilebiliyor.

Adaptörün ağırlığı sadec 4 gram. Fiyatı ise yaklaşık 25 Dolar.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

tekelci apple...

Ya daha bu saçmalıkla uğraşacağıma adam gibi mp3 çalar alırım.

bi kablo 25 dolar ha! maşşala

altından pahalı =)

walla süper...

Zaten bu apple'ın klasik pazarlama taktiği. Ürünleri ön gördüğü bir takım eksikliklerle çıkarıyor ki sonrasında diğer iş ortakları para kazanabilsin. Bu konuda en büyük ortağıda Belkin zaten. Ortak olmasalar apple patentli bir kumanda tasarımını belkin nasıl kulanbilirdi?

Danışıklı Dövüş dedikleri bu olsa gerek

UniCorn_

Berbat ses kalitesi de cabası...

kazıga devam soygun sürüyor fanlar gene kızacak ama ben dogruyu söylemeden duramam bu fanlarla bu şirket hayatta batmaz

bir önceki versiyonunu yani kibrit kutusu şeklindeki versiyonunu kullanıyorum ve bu son model olanını değişek deseler asla değişmem.tasarım iyiye gideceğine kötüye gitmiş.ie için dava açacaklarına asıl bunun iin dava açsınlar.

öncelikle ipod almakmı. kesinlikle hayır. bir mp3 için o kadar para verilmez. hem o kadar para verecem. bide kulaklıklarlamı uğraşacam. saçmalığın ötesi bi durum.

Belkin bu aralar takdirimi topluyor. Belkin marka dizüstü soğutucu aldım ve doğrusu bu kadar iyi işlevi olacağını bilmezdim.

Apple' dan artık iyice nefret ediyorum. Neredeyse şarj için harcanacak elektriği bile kendilerinden temin edilmesi için sözleşme sunacaklar. Tekel'in babasını yapıyorlar.

iPod aldığıma pişmanım. Hafızasından ve gösterişinden başka dalgası yok. Artık Apple ürünü alacağımı sanmıyorum.

Adaptörün ağırlığı sadec 4 gram. Fiyatı ise yaklaşık 25 Dolar.

daha ucuza mp3 çalar satan çinli şirketler var :D(hayırda millettte ne para var anasını satıyım alete okadar para kabloya bu kadar para kulaklıklar ayrı kazık falan)

bu ipod shuffle'ı kullananlar var, hiçbiri de tuşsuzluktan şikayetçi değil.
Yalan yanlış haber olmuş...
Zaten tuşsuzluk yüzünden çileden çıkan varsa, psikoloğa görünmesi lazım. Çünkü şizofrendir: Halusilasyon görüp satın alırken tuşu var gibi görmüştür sonra da aaaa yokmuş diyip çileden çıkmıştır.

Ipod ve tüm Apple ürünlerinin daha da pahalı olması lazım aslında. Zevkten, teknolojinin insanla etkileşiminden anlamayan, 15-20 TL nin hesabını yapan insanlara iyice uzaklaşsın onlar alamasınlar... Enayilik etmeye devam etsinler... 100 TL lik ipod yerine 30 TL lik dandik mp3 player alıp, her sene değiştirsinler. 100 TL lik ipod u alan 6-7 sene kullansın, hesabı siz yapın...

Sansa alın ses görün :D

ben ipod shuffle 3g kullanıyorum piyasada bukadar minik ve bukadar yüksek ve kaliteli bi mp3 player varsa söyleyin abi.adamlar işi biliyo burakında kaymağını yesinler altı stü 120 milyon verdim.bu kabloya gelince, bence orjinal kulaklığı gayet tatminkar gereksiz diye düşünüyorum.şunu söylemedende geçemicem ipod shuffle,iphone nun sesine gelemio

begenmeyen almasın kardşim birde bu kadar para verilirmi diyenlere söylüyorum ömrü hayatlarında hiç bir apple kalitesinde müzik dinlememiş olacaklarki konusuyolar böyle neymiş o kadar para verilmezmiş hadi ordan be al bi kere dinle sonra benden daha beter o ürüne baglanmazsan gel bana

kumandalı kulalık bozuldugu zaman gidin garantiye bısekılde gondertın yerıne zaten yeni kulaklık verıolar sorgusuz sualsız

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir