IPTV: Kişiye özel yayın Airties ile başlıyor

Türk Telekom'un IP üzerinden dağıtacağı yayınlar için SeaChange ile Airties işbirliği yapıyor.

Ekimde başlıyor

Ekimde başlıyor
Airties, TürkiyE'den sonra Yunanistan'a da servis götürüyor.

IPTV denemelerinin eylül ayında Türk Telekom tarafından AirTies IPTV kutucukları ile başlayacağını belirten Bülent Çelebi, "Ekim gibi de normal yayına başlamayı planlıyorlar. Sene sonuna doğru 100 bin IPTV kullanıcısına hizmet verebilecek bir altyapı kurulmuş olacak" dedi.

Özel reklam
IPTV teknooljisi sayesinde TV yayıncılarının, yayınlarını kimin izlediğini ve izleyicinin ilgi alanlarını net bir şekilde görebileceklerini belirten Bülent Çelebi, bu sayede ilgi alanlarına göre kullanıcılara özel reklam yapma imkanının da olacağını belirtti.

Yunanistan çift modemden Türk teknolojisi ile kurtuldu
AIRTIES'ın 2007 yılının aralık ayından itibaren Yunanistan pazarına da girdiğini belirten Bülent Çelebi, şöyle konuştu: "Yunanistan'da Türkiye gibi sıfırdan birinciliğe doğru gideceğiz. Orada bir şirket kurduk. Bir ülke müdürümüz var. Burada yaptığımız işlerin aynısını oraya taşıdık. Yunanca ürünler çıkarttık. 7 gün 24 saat destek veriyoruz. Ürünleri tamamen onların ortamına göre tasarladık. Onların altyapısı hem normal telefon hem de ISDN altyapı. Hattan hatta değişiyor bu. Her eve değişik farklı modem kurmak gerekiyor. Öyle bir tasarım yaptık ki ikisini birden destekliyor. Bizden önce Yunanistan'da iki modem birden kullanmak zorunda olanlar vardı. Bizim sayemizde Yunanlılar çift modemden tek modeme düştüler."

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bu teknolojiye ne kadar bayılmamız gerekecek?

"IPTV'nin kablosuz dağıtımını sağlayan teknoloji bizim dışımızda dünyada kimsede yok." bu cümleye katılıyorum, özellikle bizim dışımızda dünyada kimsede yok cümlesine şiddetle katılıyorum. Bu hızda ve Bu Fiyatta gerçekten kazıklanan, bizim dışımızda dünyada kimsede yok......

sayfada sik kullaninanlara ekle yaziyor. ey site yoneticisi duzeltsene onu.

Altın yumutlayan tavuk TürkTelekomu sattık.Sonuç ne oldu?Kazıklanan yine halkımız olmadı mı?Verdikleri hizmet ile internet dünyada kaçıncı sıradayız?İnternet patalamasından söz etmiyorum. Verilen hizmette yediğimiz kazıktan söz ediyorum.

Fiyat söyleyin kardeşim. Burdan airties ı uyarıyorum madem %100 yerli malısın neden artık yabancı bir ülkenin hemde arapların şirketi olan türktelekomla (Başdaki Türk artık anlamsız) iş birliği yapıyorsun. Türk telekom üzerinden hizmet veren diğer adls dağıtıcılarıyla çalış yerli olanlarıyla. Mesela süperonline, mesela smile adsl gibi firmalarla iş birliği yap. Türk telekomun liderliğini yıkıp evlerimize kadar alternetif internet getirecek yine bu şirketler yerli yatırımcılar bunlara para kazandırın

artık takıla takıla dura dura millete yayın yaparlar ,telekomun vadettiği hizmetlere bakınız (vdsl2) iptv .. -ne zaman ? -yakın yakın -oldu ... kablo tv 7 ytl ye hizmet veriyor,uydu desen bedava..afedersiniz ama ..yerim ben öyle ipyv yi.. saygılar..

BUNU YAPMİŞLAR CONİYE...
UYMAZ ALİYE VELİYE...

Türkiyede Kesinlikle Tutulmaz. Eminim.. Zarar Ederler Yazık =)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir