İranlı ajanlar ABD liderleriyle fena oynamış

İranlı hacker'ların ABD'lilere kurduğu bu ilginç Facebook tuzağı, yok artık dedirtecek!

  • Cem Şancı
İranlı hacker'lar ABD'li siyasetçilere fena sardı

ABD, İranlı hacker'ların şaşırtıcı eylemini konuşuyor. Sahte haber siteleri kuran ve bu haber sitelerine, büyük haber ajanslarından çaldıkları haberleri, köşe yazılarını kendileri yazmış gibi ekleyen İranlı hacker'lar veya diğer bir deyişle İran ajanları, kendileri için oluşturdukları bu sahte "gazeteci" kimlikleriyle ABD'li siyasetçilerin Facebook hesaplarına arkadaşlık istekleri gönderdiler.

Siyasetçilerin, gazetecilerle arkadaş olma hevesi nedeniyle kolayca sosyal medya hesaplarına sızan İranlı ajanlar böylece siyasetçilerin özel hayatı hakkında önemli bilgiler toplamayı başarmış durumdalar. Siyasetçilerin ailesi, arkadaşları, akrabaları, yazlıkları, gezip dolaştığı yerler hakkında tüm bilgileri toplayan İran ajanlarının, ABD istihbaratı tarafından fark edilene kadar önemli miktarda bilgi toplamış oldukları tahmin ediliyor. 

İran ajanlarının bu kadar komplike ve uzun süreli bir operasyonu fark edilmeden yürütmüş olmaları da ABD'de güvenlik konusunda panik yaratmış durumda. Şimdi ABD'li siyasetçiler, İranlı ajanların eline geçen özel hayat bilgileri nedeniyle diken üstünde oturuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

iyi yapıyorlar hep abd mi toplayacak istihbaratı rekabet iyidir :)

Hahaha. Çok iyiymiş. :D

way enayiler vay_:))

İyi olmuş Müstahak onlara.

müsdahak olsun onlara

It iti isirmaz...

adamlar kolay yolu seçmişler öyle kırma felan yapmamışlar :) böyle zeki adamları severim

anlatlılan olayın tehlikesinin haberde bu derece abartılmasının sebebinin; bu haberin bir facebook reklamı olduğunu düşünüyorum. siyasetçi facebook üzerinde ne kadar önemli bilgisini paylaşabilir ki? 4 yaşındaki çocuğun bile çok kolay yapabileceği bu işi yapanları önce hacker sonra iran ajanı yaptınız! :S açıkçası facebook`da sahte para bastığını açıklayan bir kalpazana rastlayamazsınız. buradaki hikayeyi garara yapmadan yutanlara da selamlar.....

Niye paylaşıyor o zaman zaten gazeteci her şeyi öğrenmek ister. Politikacılar hatalı.

Sen de yorum yaz