Iron Man'in kostümü hayat buldu!

Demir Adam'ın giydiği kostüm araştırmacılara ilham verdi. İşte yeni teknoloji...

Iron Man kostümü tanıtıldı!
Şimdilik üzerinde daha çok çalışılması gerekiyor...

Iron Man filmindeki teknolojilerini biz daha göremeyiz diyenlerdenseniz, Salt Lake City'den gelen haber bir kez daha düşünmenize neden olabilir.

Robert Downey Jr'ın canlandırdığı Tony Stark karakterinin giydiği ve kötü adamlara sert bir şekilde dur dediği, Demir Adam kostümü Salt Lake City'deki mühendisler tarafından gerçek hayata taşındı. Mühendisler tarafından tasarlanan bu dış iskelet, filmdekine oldukça benzer şekilde çalışıyor.

Iron Man 2'nin DVD ve Blu-ray sürümlerinin çıkışıyla beraber gösterilen yeni teknolojiyi deneyen ise, filmlerde SHIELD ajanı olarak izlediğimiz Phil Coulsen'den başkası değil. Gerçek Iron Man'e bir göz atmak isterseniz galerimize buyrun.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

iron man deki teknolojiyi gördük diyebilmemiz için o enerji kaynağının bulunması lazım bütün iş onda bitiyor.

Bugün 18:04 yorum yapan arkadaş IronMan'da ki bu teknoloji zaten yıllar önce bulundu. buna insanoğlu Nükleer Enerji diyor

bunun gibi projeler zaten var.sıkıysa o arkasındaki kabloları cıkarıp ucsun

Arkadaş bu zırh dediğimiz yapı ucak ve tanklara normal insan gücüyle füze takmak zor olduğu için kas gücüne entegre kaba tabirle kompresör destekli bir nevi makina kası denilebilir.

Bunun için önce yapay zekaya hayat vermeli.Ondan sonra güç kaynagını geliştirmeli.En son deneme yapmalı.Daha prototipler adam akıllı koşamıyor bilr .

Bugün 18:04 yorum yapan arkadaş IronMan'da ki bu teknoloji zaten yıllar önce bulundu. buna insanoğlu Nükleer Enerji diyor.
------------------------------------------------------------------------
evet zeki arkadaşım o robotun enerjisini sağlayacak nükleer enerjiyi okadar küçük ve hafif yapabilecek misin? Eğer biraz araştırsaydın bu gibi robot projelerinde en büyük sorunun enerji kaynağı olduğunu bilirdin. Fotoğraftada kabloya bağlı farkındaysan.

@1Ceko gençler o enerji kaynağının adı "arc reaktörü" nükleer santrallerden daha güçlü

1Ceko allah aşkına o çocğun yazdığı ileti ile benim yazdığım cevaptan bunu çıkartabiliyorsan seni tebrik ederim çok zekisin. Nükleer Teknolojinin'nin filmde ki gibi cep'e sığacak kadar küçük olma ihtimali şu an yok. bunu bizde farkındayız bana biraz araştır diteceğine yazılan cevapları anlamaya çalış.

1Ceko allah aşkına o çocğun yazdığı ileti ile benim yazdığım cevaptan bunu çıkartabiliyorsan seni tebrik ederim çok zekisin. Nükleer Teknolojinin'nin filmde ki gibi cep'e sığacak kadar küçük olma ihtimali şu an yok. bunu bizde farkındayız bana biraz araştır diteceğine yazılan cevapları anlamaya çalış.
------------------------------------------------
Tamamda adam demiş ki filmdeki enerji kaynağının bulunması gerekiyor. Filmde kullanılan enerji kaynağı nükleer enerjimiydi?

millet kör galiba film deki zırhla uzaktan yakından bir alakası yok ayrıca "arc reaktörü" günümüzde yapılması oldukça zor bir enerji kaynağı bide gerçek oldu demişler kaldır çöpe at ilk bomba saldırısında yerle bir.!! ayrıca özgür değil milletle kafa mı buluyorsunuz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir