IŞİD'den Anonymous'e: Aptallar!

Anonyomus'un savaş ilan ettiği IŞİD'den ilginç bir cevap ve fazlası geldi!

  • Onur Seven
IŞİD'den üyelerine çevrimiçi güvenlik çağrısı

Anonymous, 150'den fazla sivilin hayatını kaybettiği son Paris saldırılarına yanıt olarak IŞİD'e savaş açtığını ilan etmişti. Adem-i merkeziyetçi ve büyük ölçüde tanımsız hack grubu Anonymous, kampanyanın bir parçası olarak IŞİD tarafından kullanılan mesajlaşma forumunu çökertmişti.

Ancak IŞİD bu beyanatı cevapsız bırakmayarak resmi Hilâfet Haber kanalında bir açıklama yayınladı. Terör örgütü yaptığı açıklamada savaş bildiriminde bulunan Anonymous hacker grubunu "aptallar" olarak nitelendirdi. Buna rağmen IŞİD, üyeleri için - propaganda ve koordinasyon amaçlı dijital iletişime dayanan - dijital güvenlik kapsamlı son derece kötü aksanla yazılmış bir bülten yayınladı:

  • Kaynağından emin olmadıkça hiçbir bağlantıyı açmayın
  • VPN kullanın ve güvenlik nedeniyle bilgisayar ve telefonlarınızda sürekli IP değiştirin
  • Telegram aracılığıyla insanlarla konuşmayın
  • Twitter'da DM yoluyla iletişime geçmeyin
  • Twiter üzerinde e-posta ve kullanıcı adınızı aynı yapmayın. Bu hata birçok ensarın hesabını kaybetmesine mal oldu ve kafirler onların IP adresini  yayınladı çok dikkatli olun

Bu önerilerle birlikte IŞİD faaliyetlerini korumak için dijital güvenliğin sağlanması konusunda örgüt üyelerini kendince bilgilendirmiş oldu. Son olarak mesajlaşma uygulaması Telegram, IŞİD üyeleri arasında koordinasyon amaçlı kullanılan 78 kanalı kullanıma kapatmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

tabii vpnciler sizin ipnizi vermiyorlarsa ip değiştirin siz...

@ttbpc Log tutmayan ücretli vpn servisleri var. Benim oradan bağlandığımı bilse bile benim kim olduğumu bulamaz çünkü kayıt yok ortada. Öyle zenmate v.b. servisleri kullandıklarını sanmıyorum bu dinci tayfaların. Zira korkaktırlar kendileri biliyorlar ücretsiz servislerin çözüm olmayacağını.

@24 Kasım 2015 09:29 devlet zorlarsa verirler. o zaman vpn ile tüm internet bankalarının tüm hesaplarının içindeki parayı boşaltalım en pahalısı 100 tl dir vpn'in o zaman kara geçeriz hep IPyi de vermezler. var mı böyle dünya?

@24 Kasım 2015 09:29 bu ücretli servise ödemeyi nasıl yapacak peki ? bu daha büyük takip riski

@24 Kasım 2015 09:29 kim korkak? Hayatında en cesurca yaptığın şey ne? Annenden gizli porno mu izledin onlar evdeyken?

@ttbpc pek tabiki internette takip edilmemek mümkün. Log tutmayan güvenilir şirketler var devlet sıkıştırsada devlete verecek birşeyleri yok , çünkü logları yok. 100 dolara vpn alıp banka hesaplarını boşaltabileceğini düşünen arkadaşa 10 puan veriyorum !!!!

@24 Kasım 2015 09:29 korkak diyosun da, adam savaşıyor, ölüyor. Ben ışidi savunduğumdan değil de senin yan gelip yattığın yerden attığına yazdım yavru ceylan :D O kadar yürekli isen Türkmenlere katıl ışide karşı savaş hadi bakalım kuzucuk..

İşid ismini değiştirsin ve daha sevimli bir imaj yaratsın! İdiş ve İdişler gibi. Görüntüler dünyasında herkesin bir imaja ihtiyacı vardır:)...

@24 Kasım 2015 08:33 sen karadenizlisin muhtemelen :D

ulu internet tanrısı sizi asla affetmeyecek! :D

@24 Kasım 2015 08:50 süperdi bu çok güldüm helal sana dezzeoğlu ;)

Lan Telegram'ı daha yeni yükledim sırf kriptolu mesajlaşma var diye ne yapıyım şimdi ben siliyim dimi :))) Zaten her ne kadar kripto da olsa bile server üzerinden herşey izlenebiliyor.

en iyisi bilgisayarı hiç acmayın :D modemi kapatın

Sosyal medyayı hergün hunharca kullandıkça kendi kendimizi bitiriyoruz

LOG tutmayan VPN hizmeti diye bir hizmet yok. Hepsi aldatmacadan ibaret ve istihbarat servislerine çalışıyor.

adamlar hükümetleri hackliyor bunlar gelen bağlantıları açmayıp korunacaklarmış..

@01 Aralık 2015 09:39 haha kelle kesen vahşiler uzaya çıkabilen adamlara kafa tutarmış:D

çok komik. Bular da eğlence babında

Akıllılık ve aptallık konusunda kimse karşısındakini hafife almamalıdır. Herkesin bir zaman aptallık yapabileceği 2x2=4 kesinliğindedir. Önemli olan, aptallık derecelendirmesinde önde olmamaktır.Bence İşid aynaya bakmalıdır.

Ben direkt IP adresimi vereyim. Boşuna yorulmasinlar :))

Şu VPN'i Proxy,IP-MAC adreslerini sırf engelli Torrent,Rus,Çin,adult sitelere girmek için kullanıyorum Türkiyede'de milyonlarca insan kullanmakta.GOOGLE-Chrome eklentileri: Zenmate-Browsec başı çekiyor,Windows uygulaması daha çok HotspotShield,Linux TOR Browser Dns'ler eskisi sağlam ve hızlı değiller sabit bir kaç site için belki kullanılabilir ama mantar eskisi gibi değiller (DNS) adresleri. (-:)

evet işid zulüm ,zulmü getirir..misali zira ne çabuk unuttunuz milyonlarca çoluk çocuk yaşlı hasta demeden abd müslümanları ırakta katlederken kimsenin sesi çıkmıyordu.. İşte işid bu sebeble doğdu..

@12 Aralık 2015 14:04 yabancı istihbarat+paralı askerler+salak ve psikopat müslüman olduğunu sananlar = lSİD. zulümden falan bahsetme hiç. Adamlar mezbaha gibiler. Hayvan hayvana yapmıyor onların insana yaptıklarını.

VPN programi "Virüs" çikarsa ne yapacagiz?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play