Işın Kılıcı Savaşlarında Düello Zamanı

Işın kılıcı savaşlarında düello zamanı: Lenovo ve Disney'den çok oyunculu yeni mod.

Işın kılıcı savaşlarında düello zamanı

Star Wars tutkunları, Lenovo ve Disney imzasını taşıyan arttırılmış gerçeklik ürünü olan Star Wars: Jedi Challenges oyununda yeni özellikle birlikte ilk kez çok oyunculu modda ışın kılıçlarını tokuşturabilecek. Işın kılıcı Düello Modu (Lightsaber Versus Mode) adıyla sunulan özellik güncellemesi, ürünün piyasaya sürüldüğü Kasım 2017'den bu yana sunulan ikinci ücretsiz güncelleme oldu. Işın kılıcı Düello Modu , App Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz yüklenebilen Star Wars: Jedi Challenges uygulamasında yer alıyor.   

Alanında bir ilk olan Star Wars: Jedi Challenges, 2017'nin sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana filmin hayranları, efsanevi kötü karakterleri Kylo Ren ve Darth Vader'a karşı adeta bir Jedi gibi savaşma imkanı ve keyfini yaşatıyor. Hayranların yoğun talebi üzerine sunulan yeni çok oyunculu mod; akıllı telefonla çalışan Lenovo Mirage AG başlığı, Işın Kılıcı Kumandası, Takip ışığı teknolojisi ve uyumlu bir akıllı telefonu1 olan iki oyuncunun aynı odada artırılmış gerçeklik deneyimi ile ışın kılıcı savaşları yapmasını sağlıyor. Oyuncular, birbirlerinin ışın kılıcını artırılmış gerçeklikte görerek aynı anda karşılıklı ilk kez oyun oynayabiliyor.

Lenovo'nun Kişisel Bilgisayarlar ve Akıllı Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeff Meredith, bu yeni özellikle ilgili şöyle konuştu: "Star Wars: Jedi Challenges piyasaya sürüldüğünden beri en çok aldığımız taleplerden biri, hayranların ışın kılıcı savaşlarında birbirleriyle düello yapmak için çok oyunculu modun etkinleştirilmesiydi. Artırılmış gerçekliğin sınırlarını zorlayarak hayranların taleplerini yerine getirmek üzere Disney ile işbirliğimizi sürdürmekten heyecan duyuyoruz. Işın Kılıcı Düello modunu  sunarak, artırılmış gerçekliğin mümkün kıldığı benzersiz ve etkileyici deneyimleri kullanıcılara sunma yolculuğumuzda bir adım daha atmış olduk."

Işın Kılıcı Düello modunda oyuncular, ne zaman ve nerede karşı tarafın engelleneceği, karşı tarafın kılıcından kaçılacağı ve vuruşa geçileceğini gösteren görsel ipuçlarıyla yönlendiriliyor. Oyuncular savaşırken, oyunculardan biri zafer ilan edene kadar oyunun zorluğu artıyor. Yapılması gereken çok basit, her oyuncu, aynı kablosuz ağ üzerinden internete bağlı olan uyumlu akıllı telefonuna Star Wars: Jedi Challenges uygulamasının en son sürümünü yüklemeli.

Disney Parks, Experiences & Consumer Products Oyunlar ve İnteraktif Deneyimlerden Sorumlu Üst Düzey Başkan Yardımcısı Kyle Laughlin ise şöyle konuştu: "Buradaki hedefimiz, Star Wars  deneyimlerinin kapsamını hayranlar için tamamen yeni ve farklı şekillerde genişletmek. Ürünün dünya çapında elde ettiği başarı bizi, oyuncuların Star Wars ile dolu anlarını daha da gerçekçi bir şekilde yaşamasını sağlamaya teşvik etti. Oyun deneyimini iyileştirmeye ve genişletmeye devam etmek için sabırsızlanıyoruz."

Star Wars: Jedi Challenges Hakkında

Star Wars: Jedi Challenges, Lenovo Mirage AG teknolojisi, Işın kılıcı kumandası, Takip ışığı  ve uyumlu akıllı telefonlar ile ile Star Wars'u deneyimlemenizi sağlıyor. 30 saati aşkın çok seviyeli etkileyici içerik sunan Star Wars: Jedi Challenges, oyuncuların Jedi olma yolculuğunda kendilerini ustaca eğitmesi gereken üç oyun oynama modu sunuyor:

  • Işın Kılıcı Dövüşleri: Işın kılıcı tekniklerinizi karanlık taraftan Kylo Ren ve Darth Vader ve diğerleriyle mücadele ederek geliştirin. Ya da Işın Kılıcı Düello modunda arkadaşınızla karşılıklı mücadele edin.
  • Stratejik Savaş: Büyük ölçekli savaşlarda düşmanlarınıza karşı güçlerinizi yönetin.
  • Holochess: Star Wars Bölüm IV - Yeni Bir Umut ile film severlerin kalbine giren masa oyunu Holochess ile konsantrasyon ve stratejinizle rakiplerinizi alt edin.

Özgün deneyimin ardından çoklu oyun modu da saatlerce sürebilecek karşılıklı bir oyun deneyimi sunuyor. Star Wars: Jedi Challenges'a aynı zamanda The Last Jedi'dan esinlenilerek  Lightsaber Battles'daki iki Praetorian Muhafızları'na karşı yeni bir ışın kılıcı da dahil olmak üzere maden gezegeni Crait, Porgs ve üç farklı Stratejik Savaş'a eklenen üç yeni seviye eklendi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz