İstanbul'un en büyük D&R mağazası açılıyor!

İstanbul'un en büyük D&R mağazası açılıyor! İşte mağazanın özellikleri ve D&R'daki yenilikler...

D&R kültür parekendeciliğinde mağaza sayısını 100 mağazanın üzerine çıkarttı. 104 mağaza ile sadece kendi alanında değil Türkiye perakendecilik sektörüne de çağdaş bir anlayış getirdi.

3.000 metrekare ile İstanbul'un en büyük D&R mağazası Marmara Forum'da açılıyor

14 yıllık süreç içinde pazarın gelişimi ve tüketici beklentileri doğrultusunda keyifli zaman geçirme anlayışına odaklanan D&R, büyük mağaza anlayışını önce 1.000 m2'lere son olarak da 3.000m2'lere taşıdı. D&R, Haziran ayında Marmara Forum'da, Ankara Tunalı mağazasından sonra ikinci 3000m2'lik mağazasını açıyor.

Şu an 21 ilde 45.000 metrekarede 104 mağazası bulunan D&R, yılsonuna kadar olan dönemde 16 yeni mağaza daha açmayı planlıyor, böylece 2011 yılı sonunda 120 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

D&R'da yenilikler

D&R'da yenilikler

D&R yatırımları yalnızca mağaza yatırımlarından oluşmamaktadır. Bunların yanısıra özellikle teknolojik gelişim açısından gerek merkez yönetimi gerekse lojistik sisteminde önemli yatırımlar yapılmıştır. Bu yatırımlar ,aynı zamanda D&R'ın sektöre getirdiği ilkleri de kapsamaktadır. Bunların arasında en önemlilerinden biri D&R'ın 5.000 m2'lik yeni ikmal deposunu 200 mağaza kapasiteli konveyor bantlarla donatarak tam otomasyona geçirmiş olmasıdır. Bu otomasyon sayesinde D&R, tedarikçilerinden hergün düzenli olarak gelen 100.000 ürünü tam bir doğrulukla aynı gün 104 mağazasına sevk edebilmektedir.

D&R dijital dünyası

dr.com.tr internet mağazası satış sıralamasında 104 mağazanın arasında ilk 10'un içinde yer almakta. D&R, müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla Özel Müşteri Siparişi sistemiyle mağazalarında o an için bulunmayan müşteri siparişlerini diledikleri mağazaya müşterilerin adına gönderiyorlar.

D&R geçen yıl e- kitap satışlarına da başladı. Kitap sayısı yerine içeriğinin güncel ve zengin olmasını hedefleniyor. Hiçbir yerde bulunamayan güncel yazarların e-kitapları sadece dr.com.tr sitesinde bulunabiliyor. Elif Şafak, Adam Fawer, Nedim Gürsel, Nazlı Eray ve daha birçok yazarın e-kitabı D&R e-kitap listesinde yer alıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

hayatımda haz etmedim su magazadan,hele bir cd yi hala bir kac yıl öncesine kadar 10 küsür milyona satmaya çalısan mağaza!..hiç bir üründe indirime gitmeyen,kapısında sanki dolup taşarmış güvenliğin eksik olmadığı ismi bile garip olan mağaza...daha yazarımda klavye yıpranıyor...biraz ekşi stili oldu ama artık yazılanlar en azımdan kendimce doğru olan mağaza... :-)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play