İşte Apple'ın 1980'lerden kalan akıllı saati!

Apple'ın, biz daha cep telefonlarının rüyasını bile görmezken düşlediği bu cihaz sizi de şaşırtacak!

  • Zeynel A. Öztürk
İşte Apple'ın 1980'lerden kalan akıllı saati!

Akıllı saatlerin çok giyilmese de, çok konuşulduğu bir dönemdeyiz. Ancak akıllı saat fikri hiç de yeni değil. Apple, bu fikri seneler önce test eden teknoloji firmalarından biriydi.

Yukarıda gördüğünüz akıllı saat, tasarımcı Hartmut Esslinger'ın Keep It Simple: The Early Design Years of Apple adlı kitabında yer alan birçok illüstrasyon, konsept ve tasarımdan sadece bir tanesi. Tasarımlar, 1982 ve sonrasında Steve Jobs'un isteği üzerine ortaya çıkarılmış. Saatin üzerinde 12 tuş bulunuyor. Tek parça kulaklık bölümü ise giyenin ağzına doğru kıvrım yapıyor.

Kitapta gösterilen bir konsept ise çanta şeklini alabilen tuhaf bir bilgisayar. Günümüz için fazlasıyla büyük görünen bu katlanabilen bilgisayar, açıldığında monitörlü, telefonlu ve yazıcılı tam bir Lisa bilgisayarına dönüşüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

LİSA ne?? :D

Sallamasınlar ya yine ilk biz yaptık davası olacak

Steve Jobs'lu Apple farkı. Çok merak ediyorum Apple'ın ilerleyen yılları nasıl olacak. Jobs'tan sonra benim görebildiğim bir yenilik yok, iPhone'u makyajlayıp makyajlayıp sunuyorlar.

Adamlar araştırıp bulup yapıyor başkasıda sallamasın diye yazıyor işte bu yüzden bir şey uretemiyoruz

her zaman ki gibi yine Apple farkındalığı. tebrikler...

Tasarım tmmda 1982 deki cihaz islevi neymis azda ondan bahset ben bileklik gördüm orda daha cok saate benzemiyor

@24 May 2014 00:41 bahsedemezler yok çünkü! amaç akıllı saatlerin yaygınlaşmaya başladığı günlerde; bakın steve jobs akıllı saatleri o zamandan akıl etmiş, o 30 sene ileriyi gören bir dahiydi palavrasıyla apple reklamı yapılıyor. herşeyin 5-10 sene sonra geldiği dönemlerde 1990 senesinde bile; 1982 senesinin masaüstü bilgisayar özellikleri taşıyan casio saatler ele ayağa düşmüş her yerde satılıyordu.

chip online nedir? apple microsoft intel samsung reklam sitesidir, bundan fazlası olmadığı anlaşılmasın diye arada bir haber niteliği taşıyan makale yayınlar.

Apple çöp yapar iSheepler ona tapar... beyin bedava ve bunlarda 1 gram bile yok...

Bende o telefondan vardı ozamanlar

Sen de yorum yaz