İşte Bitdefender Antivirüs 2019 Özellikleri

Bitdefender Antivirüs 2019, çevrimiçi suçlara karşı kullanıcıların gücünü artırarak güvenlik sektöründeki standartların çıtasını yükseltiyor.

İşte Bitdefender Antivirüs 2019 özellikleri

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, 2019 bireysel ürün serisiyle çevrimiçi saldırılara karşı kullanıcıların gücünü artırarak güvenlik sektöründeki standartların çıtasını yükseltiyor. Bitdefender Antivirüs'ün yeni ürün grubu, siber saldırganların varlığını saldırıdan önce fark ederek kullanıcıları koruyor.

Sisteminizi derinlemesine izliyor

Bitdefender Antivirüs'ün 2019 bireysel ürün grubundaki Ağ Tehditlerini Önleme (Network Threat Prevention) özelliği, hesaplara zorla giriş denemelerini tespit etmek, cihazları botnet saldırılarından uzak tutmak ve hassas bilgilerin şifrelenmemiş web sayfalarında bulunmasını önlemek için tüm saldırı yollarına karşı sisteminizi derinlemesine izliyor.

Fidye Yazılımı Artık Tehdit Değil!

Çevrimiçi suçların hızla yayılmasına karşı savunmanız artık Fidye Yazılımı Düzeltme (Ransomware Remediation) özelliği ile şimdiye dek hiç olmadığı kadar güçlü. Bu yeni teknoloji, fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirmeye yönelik davranışları tespit ederek dosyalarınızı otomatik olarak yedekliyor. Özellikle sıfırıncı gün fidye yazılımı saldırılarına karşı en üst düzeyde savunma sağlayan Bitdefender Antivirüs, böylece fidye yazılımının şifrelemesini etkisiz kılıyor.

"İmkansız görülen teknolojilerle koruyoruz"

Bitdefender Antivirüs Tüketici Çözümleri Başkan Yardımcısı Ciprian Istrate, geliştirilmiş ürün grubunu "Bitdefender Antivirüs, kuruluşundan beri çevrimiçi güvenlik endüstrisinin en ön saflarında yer alıyor ve her yeni nesil ürünüyle birlikte daha büyük adımlar atmaya devam ediyor. Yeni bireysel ürün serisiyle, saldırılara karşı korumayı yeni bir seviyeye taşıyoruz ve kullanıcılarımızın günlük çevrimiçi hayatını, bir güvenlik stratejistinin kısa bir süre önce imkansız gördüğü teknolojilerle savunuyoruz," sözleriyle yorumluyor.

2019 ürün serisi hakkında konuşan Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu "Güvenlik alanında bir çok ödül alan Bitdefender Antivirüs, 2019 ürün serisiyle kullanıcıların siber saldırılardan arınmış daha keyifli bir teknolojik hayat sürmesini sağlıyor. Günümüzde kullanıcıların teknolojik dünya içerisinde özellikle sosyal mühendislik saldırılarına karşı zorlandıklarına şahit oluyoruz. Fakat 2019 Bitdefender ürün ailesiyle kullanıcılar, daha karmaşık saldırılara karşı kendilerini yalnız hissetmeyecekleri bir güvenlik çözümüyle buluşacaklar. Kullanıcıların yoğun olarak maruz kaldığı oltalama (phishing) ve fidye yazılımı saldırılarına karşı Bitdefender 2019 ürün ailesi, artık çok daha güçlü bir koruma imkanı sunuyor. Güvenliği bir çok katmanda kullanma imkanı sunan Bitdefender, ebeveynlerin çocuklarına daha güvenli bir internet ortamı yaşatabilmeleri için ebeveyn koruma modülünün yanı sıra basit şifrelerin mağduru olmamaları için daha güçlü şifre önerileri ve bunları saklama imkanı sağlayan şifre yöneticisi (password manager) gibi ek modüller de sunuyor. Ayrıca Türkiye`deki kullanıcılarımız, ürünler hakkında Türkçe destek alabilecek ve ürünleri Türkçe dil desteği ile kullanabilecek. Bitdefender, dünyada 500 milyondan fazla kullanıcısına teknolojik hayatı kolay ve daha güvenli bir şekilde deneyimleme şansı sağlıyor," ifadelerinde bulunuyor.

2019 serisiyle Bitdefender Antivirüs, güvenlik danışmanı olarak daha etkili bir rol üstleniyor. Bu yeni yaklaşımıyla 2019 ürün grubu, kullanıcıların özel ihtiyaçlarına bağlı olarak ek güvenlik özelliklerinden nasıl yararlanabileceklerini keşfetmelerine yardımcı oluyor.

Zararlı web sitelerine karşı tetikte

Bitdefender Antivirüs, Gelişmiş Tehdit Koruması (Advanced Threat Defense) ile de büyük yenilikler getiriyor. Uygulamalardaki şüpheli davranışları yakından takip eden 2019 bireysel ürün serisi, saldırının önlenmesi için anında harekete geçmeye hazır durumda oluyor. Web Saldırılarını Önleme (Web Attack Prevention) özelliği, web filtreleme teknolojisi sayesinde bir bağlantıya tıklamadan önce arama sonuçlarınızın güvenli olup olmadığını bildiriyor ve hiçbir zaman zararlı bir web sitesine girmemenizi sağlar.

Son teknoloji ürünü Kimlik Avı Önleme (Anti-Phishing) teknolojisi, kredi kartı numaralarını ya da şifreleri ele geçirmek için kurumsal siteleri taklit eden sahte siteleri tespit ederek engelliyor. Anti-Fraud özelliği sizi aldatmaya çalışan web sitelerini ziyaret ettiğinizde alarm verirken Bitdefender Güvenli Dosyalar (Bitdefender Safe Files) özelliği ise önemli dosyalarınızda yetkisiz olarak yapılabilecek değişiklikleri önlüyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Son zamanlarda adını sık duymaya başladık Bitdefender'in. Deneme sürümünü kullanıp test edelim bakalım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost