İşte, BlackBerry'nin yeni amiral gemisi Z30!

Cep devinin yeni amiral gemisi olması beklenen Z30 hakkında önemli detaylar ortaya çıkıyor!

  • Ercan Uğurlu
İşte, BlackBerry'nin yeni amiral gemisi Z30!

BlackBerry'nin yeni amiral gemisi olması beklenen Z30 modeli ile ilgili yeni bilgiler sızdı. Gelen haberlere göre, Apple'ın tıpkı iPhone 5 ile gittiği tasarım değişikliğini uygulaması beklenen BlackBerry'nin, Z30 modelinde ekranı bir boy büyüttüğü ortaya çıkan fotoğrafta net bir şekilde görülüyor.

Gelen haberlere ve sızan fotoğraflara göre BlackBerry, yeni amiral gemisi Z30'da ekranın boyutunu arttırarak 5.0 inç boyutuna ulaştıracak. 720 piksel çözünürlüğünde olması beklenen ekran, AMOLED panele sahip olacak. Ayrıca Qualcomm yonga setli ve çift çekirdekli 1.7 GHz Krait işlemciyle gelecek olan BlackBerry Z30, dört çekirdekli Adreno GPU'ya ve 2 GB belleğe de ev sahipliği yapacak. Böylece profesyonellerin beklediği yüksek sistem gücünü sergileyecek olan Z30 ayrıca BlackBerry 10.2 işletim sistemiyle çalışacak.

Flaş destekli 8.0 megapiksel arka kameraya sahip olması beklenen Z30'da aynı zamanda 2.0 MP'lik bir ön kamera da bulunacak. Bunun yanı sıra cihaz, 16 GB'lık dahili hafızaya ve 64 GB'a kadar arttırılabilir bellek kartı desteğine sahip. Micro USB, Micro HDMI, Micro SIM yuvalarını üzerinde bulunduracak olan telefon, LTE, NFC ve DLNA kablosuz bağlantılarına da destek verecek. 9.4 mm'lik kalınlıkta gövdesinde 2.800 mAh bataryayı bulunduracağını da söyleyelim.

Z30'un 5.0 inçlik boyuta sahip olması ve BlackBerry 10.2 işletim sistemiyle çalışacak olması, ekranının, tıpkı iPhone 5'in önceki modellere göre ek satır kazanması gibi bir durumu işaret ediyor. Z10'da 4 satır olan ekran Z30'da 5 satır olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca arka kapak tasarımıyla da düz yapıdan pürüzlü malzemeye terfi etmiş olan Z30, ilerleyen günlerde daha fazla detayla karşımıza çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Güzel olmuş uçar bu bide marketi iyi olsaydı

Umarım tutar da blackberry kurtarır.

blackberry işletim sistemi ve pahalılığı yüzünden tutmuyor android koyup ucuz yapsınlar hem işletim sistemi maliyeti olmaz hem daha iyi satar diye düşünüyorum

@10 Ağu 2013 15:47 o zaman blackberyy demssın

@10 Ağu 2013 15:47 farkı blackberry olması zaten

daha ince daha yüksek hafıza alanı olmasını umardım

blackbery'nin bu saatten sonra telefonları tutmaz gittikçe düşüyor .

Blackberry saygı duyulacak bir firma ısrarla kendi sistemlerini geliştirip yaşatmaya çalışıyorlar umarım başarılı olurlar. Keşke fiyatları daha uygun olsa, en büyük hataları fiyatlandırma politikaları...

@10 Ağu 2013 23:15 Nokia Symbian'ı kapatmayacaktı..

z10 gibi uçuk fiyattan çıkarsa, hiç zahmet edip çıkmasın bence!

Her platformdan telefon kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim Blackberry gerçekten çok güzel cihazlar yapıyor ve çok güzel servisleri var ancak bir yerde hep birşeyler eksik oluyor.BBM için BB alanlar var iken BBM'i tutup diğer platformlara getirmedik nedir? Yeni çıkan cihazlar cidden çok güzel ama 1900 lirayla çıkarıp milletin gözünü korkuttuktan sonra 1500-1600 düşürmenin mantığı yok ilk başta o fiyatla neden çıkarmazsın? Blackberry'nin düşüşü devam ederse telefon satışı yüzünden batmaz merak etmeyin.İşletim sistemini WP gibi başka firmalara açar yine iş yapar ve çok da güzel yapar.Her farklı marka için de Android'e geçsin diye yorum yapanların aklını mantığını zaten hiç anlamış değilim !

@11 Ağu 2013 01:54 işte olay budur :)

@11 Ağu 2013 01:54 Türkiye'ye ilk girdiği günden itibaren BB kulanıyorum. Başka cihazlar da denedim. iPhone 4s aldım (cidden çok iyi telefon) ama 1 ay sonra gene gittim BB aldım. En son Galaxy S4 aldım, gittim sattım gene BB aldım. ama önceki yorumlarda söylendiği gibi fiyat politikası cidden arızalı. Cihazlar cidden çok iyi doğru ama bu pazarlama ile olmaz.

Iphone almayip bekleseydim diyecegim galiba ama olsun onu da alirim bi sekilde zaten benim icimde varmis blackberry hep

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play