İşte en çok veri alan ve gönderen cep!

iPhone 5 ve Galaxy S3 arasındaki en ilginç farkı öğrenmeye hazır mısınız?

İşte en çok veri alan ve gönderen cep!
HTC Sensation XL ve Samsung Galaxy S3

Avrupa'da yapılan bir araştırma, Samsung'un Galaxy S3 cebini kullananların diğer tüm ceplerden daha fazla mobil veri gönderdiğini gösterdi.

Arieso tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, şirketin CTO'su Michael Flanagan'a göre veri aktarım miktarının hiç yavaşlamadan arttığını gösteriyor. Arieso, araştırma sonuçlarını rakamlar yerine iPhone 3G kullanımıyla karşılaştırarak yayınlıyor.

Araştırmaya göre en çok veri indiren kullanıcılar, Apple iPhone 5 sahipleri. iPhone 5 kullanıcıları, iPhone 3G'ye göre 4 kattan fazla veri indiriyorlar. En çok veri indiren ikinci cep ise HTC'nin büyük ekranlı cebi HTC Sensation XL. Üçüncü sırada ise iPhone 3G'den yaklaşık 3 kat daha fazla veri tüketen Samsung Galaxy S3 yer alıyor.

İndirmelerde iPhone 5 önde olsa da, konu upload olduğunda, en çok veri gönderen cep, Galaxy S3 (iPhone 3G kullanıcılarının yaklaşık dört katı). Bu kategoride Galaxy Note 2 ikinci sırada yer alırken onu iPhone 5 takip ediyor. İki Galaxy'nin liderliği, Android ceplerde paylaşım imkanının çok daha basit olması şeklinde açıklanıyor.

Ankette yer alan tabletlerden en çok veri kullananlar ise iPad, iPad 2 ve Galaxy Tab 2 10.1. Bununla birlikte kullanıcılar, tabletleri daha çok Wi-Fi ile kullandığından ve tabletlere kısıtlı veri planları sağlandığından, akıllı ceplerin gerisinde kalıyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Demek ki ülkemizdeki operatörler boşuna koşmuyor bu telefonların

galaxy s3 performans ve diğer özellikler açısından tabi daha iyi normal birşey

boşuna göndermiyor verileri.. bilgilerinizi takır takır gönderiyor googlea

@20 Oca 2013 16:08 Gondermekten kasit paylasim sitelerine upload. Bu arada Apple yazilimlarini CIA ve FBI in takip ettigini bilmeyen bir sen kalmissin bu dunyada. Sen istemesen dahi adamlar senin tum iPhone verilerine hatta kamerana v.b. erisebiliyorlar. Uyumaya devam. Android en azindan acik kodlu. :D

@20 Oca 2013 16:08 sen apple'a devam et dostum. kafede falan çıkarıp masaya koyarsın havan olur. bulaşma android. bizi de soğutma sonra...

@21 Oca 2013 20:40 hahaha koptum yemin ediorm ya.d.d yani fbi ın bütün derdi apple kullanıcıları.d diğer tel kullananları takmıolar mı.d dur ozaman takip edilmemek için samsung aliyim :D:D:D

o değilde galaxy s3 iphone 3g nin 4 katı veri gönderiyor diyor neden iphone 3g ile karşılaştırılıyor herkez anladı sanırım iphone 5 ile denk değil stabillik açısından...eyvah bir sürü eksi yicem :D

Android açık kaynak kodlu da sanki sizin Samsung cepleriniz açık kaynak kodlu. Sonuçta içine Touchwizle birlikte Samsung'un ne koyduğunu bilmiyoruz.

şubatı bekleyin sony xperia Z iddaalı sekilde gelicek hiç bu kadar beklemedim bir telefonu süper bişey

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir