İşte Facebook'un günlük kullanıcı sayısı!

Facebook, ortaya çıkan pek çok "Facebook katiline" rağmen durdurulamıyor!

  • Onur Seven
Facebook'un günlük kullanıcı sayısı 1 milyar!

Facebook'un günlük kullanıcı sayısı 1 milyara ulaştı. Üçüncü çeyrek gelir raporları sosyal ağın Eylül 2015'te günlük aktif kullanıcı sayısını yıllık bazda yüzde 17 arttırarak 1.01 milyara ulaştırdığını ortaya koydu.

Ayrıca geçen yıldan bu yana aylık aktif kullanıcı sayısı yüzde 14 artış göstererek 1.55 milyar seviyelerine ulaşmış durumda. Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısına farklı bir perspektiften bakabilmek için, Twitter'ın 320 milyon, Instagram'ın ise 400 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu bilmek yeterli oluyor.

CEO Mark Zuckerberg, üç saniye izlense bile görüntülenmiş sayılan Facebook videolarının günlük 8 milyar izlenme sayısına ulaştığını da söyledi. Facebook'un patronu, gelir raporlarının duyurulduğu basın açıklamasında, iyi bir çeyreği geride bıraktıklarını, topluma hizmet etmek ve tüm dünyayı kendilerine bağlamak için uzun vadeli yatırımlara odaklandıklarını ifade etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Adam utanmadan itiraf ediyor. "Tüm dünyayı bize bağlamak için çalışıyoruz" diye... daha çok kişi daha çok köle...

iyi mi kötü mü bilemiyom, ne zaman baksam küfür görüyom yazık

istede youtube ve google bitirir

ZATEN İLK 3 SANİYENİN SONUNDA VİDEOLARIN TAMAMI MUTLAKA TIKANIYOR. ya da bende böyle oluıyor hız testinden 10mbit download hızı almama ramen facebook videoları ilk saniyelerde tak açılıp tıkanıyor. bu sorunu hiçbir forum sitesinde çözemedim. film sitelerinde 1080 p izleyebilirken facebook videoları 3-4 sn de tıkanıyor ttnetin sosyal medyayı yavaşlatmış olması muhtemel mi acaba?

@06 Kasım 2015 10:49 Ttnet kullanıyorum youtube da video yu 144 p de takılarak izliyorum. Millet 8 k ya geçiyor ben 144 p bilgisayarım 4k yı kaldırıyor ama internet yavaş.

Sen de yorum yaz