İşte Google Maps'in üç yeni özelliği!

Yeni güncellemeyle birlikte Google Maps deneyimi daha etkili ve işlevsel bir hâle geldi!

İşte Google Maps'in üç yeni özelliği!

Birçok kişi için yol sorma ve bazılarımız için de yol tarif etme deneyimini büyük ölçüde ortadan kaldıran uygulamalardan biri olan Google Maps yeni bir güncelleme aldı. Popüler harita uygulamasına bir güncelleme getiren 9.20 versiyon aslında ilk bakışta fazla dikkat çekmese de önemli bazı geliştirmelerle geliyor.

Şimdiye kadar, Google Maps'in en rahatsız edici yanlarından birisi uygulamanın yol tarifi özelliği açıkken acil bir telefon görüşmesine başladığınızda arka planda hala sesli olarak yola tarif etmeye devam etmesiydi. Yeni bir özellik sayesinde Navigasyon ayarlarından bu yön tarifini görüşme esnasında sonlandırmayı seçebiliyorsunuz.

9.20 güncellemesinin getirdiği en önemli yeniliklerden birisi de artık belirli mekanlar hakkında değerlendirme yaptığınız bölüme fotoğraf da ekleyebiliyor olmanız. Böylece bir yer hakkında düşündüklerinizi daha iyi anlatabilmek için değerlendirme yazısıyla birlikte çektiğiniz fotoğrafları da gösterebileceksiniz.

Google Maps Timeline ya da Google Haritalar Zaman Akışı aslında birçok kişinin pek haberdar olmadığı ama gittiğiniz yerleri düzenli bir biçimde gösteren işlevsel bir özellik. Zaman Akışı'na gelen yeni bir geliştirmeyle artık tam olarak nerede olduğunuz çok daha doğru bir biçimde gösterilebiliyor.

Cihazlara kademeli bir biçimde sunulmaya başlanan güncellemeyi beklemeden hemen indirmek için ilgili APK dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sayın CHIP Yetkilisi, Google a biz ulaşamıyoruz ama siz ulaşabilirsiniz!! Google yetkililerine sorabilir misiniz: Neden web ve mobil uygulama da Türkiye (Kıbrıs'ta dahil) de uydu görüntüsünü seçip yakınlaştırma yapılınca görüntülerde bozulma oluyor?! Eskisi gibi net olmuyor!! Bu durum sadece bizim ülkemiz için geçerli diğer ülkelerde sorun yok!! Hal böyle iken yol tarifi işlemi de uydu görüntüsünde problemli oluyor!! Bilginize..

@11 Şubat 2016 02:41 sayın chip yöneticileri malesef arkadaşın dediği gibi uzun zamandır haritalarda yakınlaştırınca görüntü bozuluyor gözükmüyor hatta. tarayıcı güncel chrome, windows 10 güncel, ekran kartı nvdia ise kurulu, diğer bilgisayarımda da malesef aynı?

@11 Şubat 2016 02:41 Buna cevabı uzun zamandır arıyorum çareyi google tüm programları kaldırmakta buldum.

İyi hoşda bu maps, TR de neden sesli komutları aktif etmiyor?

YANDEX NAVİ ÇOK DAHA GÜZEL

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir