İşte Google'ın Android N için kullandığı ad!

KitKat, Lollipop, Marsmallow... Peki sıradaki Android N'nin N'si hanhi tatlıyı işaret ediyor?

  • Cenk Atlı
Android N, "New York Cheesecake" adıyla anılıyor!

Teknoloji devi Google, Android işletim sisteminin sıradaki sürümü Adnroid N'in ilk Geliştirici Ön izlemesi'ni geçtiğimiz hafta yayınlayarak bir sürpriz yapmıştı.

Beklenenden çok daha erken gelen bu ön izlemenin aslında Mayıs'ta gerçekleşecek Google etkinliği I/O 2016'da görücüye çıkarılacağı tahmin ediliyordu. Şimdilik "Android N" adıyla bilinen bu yeni sürümün resmi duyurusu yapıldığında daha önceki Android sürümleri gibi "lezzetli" bir ada sahip olacağı düşünülüyor.

Bu konudaki söylentiler ise şimdiden dolaşmaya başladı. Android Police'de yayınlanan habere göre, Google'ın bu yeni sürüme henüz kendi çalışanları arasında 'New York Cheesecake' adını taktığı ve hatta bunun baş harfleri 'nyc'nin de Android Open Source Project'deki (AOSP) kaynaklarda görülmeye başlandığı belirtiliyor.

Fakat yine de bu kod adının resmi ada dönüşeceğine kanaat getirmek için henüz çok erken. Zira daha önce KitKat, Lollipop ve Marshmallow için Google'ın kullandığı kod adları sırasıyla şöyleydi: 'Key Lime Pie' (klp), 'Lemon Meringue Pie' (lmp), 'Macadamia Nut Cookie' (mnc).

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Faşistlik yapmasınlar kendilerine katkı veren diğer kültürlerin tatlılarından da isim seçilebilirdi, ABD istemediği iğneyi bile ülkesine sokmaz, kırk bin çeşit yasayı patenti atlatıp ya da anlaşıp girersen ne âlâ; "but" Kaz gelecekse ya lelli...

@17 Mart 2016 19:10 Cidden bu kadar çok mu önemsiyorsun isim konusunu? Sana tavsiyem git çalış, işsizlik pekte iyi bir şey değil!

@17 Mart 2016 19:10 boş boş konuşuyorsun aşure deseler ne olur başın göğe mi erecek.

Nutella ;)l diyorum at fava bekle

'Key Lime Pie' (klp), 'Lemon Meringue Pie' (lmp), 'Macadamia Nut Cookie' (mnc). KL, LM ve MN'den sonra NO ile başlayan bir isim beklenmeli, NY düzeni bozar. Bu arada 2023'te Android T'ye Triliçe diyeceklermiş. Takmayın kafaya.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost