İşte ilk Windows 8 zararlısı!

Windows 8'e özel ilk zararlı sonunda ortaya çıktı! İşte o zararlı ve marifetleri...

  • Zeynel A. Öztürk

Bir güvenlik araştırmacısı, Microsoft'un üzerinde çalıştığı Windows 8'e özel, eski PC'lerde boot sırasında yüklenen bir zararlı geliştirdiğini iddia etti.

Peter Kleissner tarafından geliştirilen "Stoned Lite", yeni PC'lerde Windows 8'in korumasını geçemiyor. Kleissner, Twitter'da yayınladığı mesajlarında zararlının UEFI destekli PC'lerde çalışmadığını söylüyor. Stoned Lite, önyükleme sürücülerini hatalı imzalara karşı tarayan ve alt düzeyde çalışan Secured Boot özelliğine de dokunamıyor.

Kleissner, Hindistan'da yapılacak Malcon konferansında daha fazla detayı ortaya çıkaracağını söylüyor. Ancak iddia ne olursa olsun, Microsoft'un aldığı güvenlik önlemleri, söylendiği gibi çalışıyor gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

windows 8'e küçük bir aramıza hoş geldin hediyesi..güle güle kullan windows 8 ;-)

sonunda ortaya çıktı mı? bekleniyo muydu?

ne ilk ne de son olacak ne yazıkki

bazı arkadaşlar konu başlığına bakıp yorum atmışlar herhalde.
konuyu dikkatli okuyun.
microsoftun güvenlik önlemleri işe yaramış yani bu zararlı yazılım Windows 8de çalışmıyormuş.

ben Mikrosoft' a güvenirim... seni seviyoruz Mikrosoft...

saygılarrr.r.r.rrr

Evet bencede şimdilik Win 8 epey güvenli ama Win 7 de ilk çıktğında çok güvenliydi aradan geçen zamanda ne oldu win 7 şuan virüs bulaşmıyormu yani tabiiki bulaşıyor.Hackerler bırakın Windows'u Linux de virüs sokabiliyorsa tabiiki Windows'a yani win 8 de virüs sokabilecekler .Tabii bir veya bir buçuk yıl zaman alabilir.Ama eninde sonunda bu olacak.En güvenli Pc ağa bağlanmayan usb portu olmayan DVD benzereri roomları olmayan Pc lerdir.Bunların haricinde virüs eninde sonunda bulaşır.

eninde sonunda 8 inde ilacı cıkacak sonra herkez bedavaya 8 kullanacak. 2012 nin ortalarına doğru crack cıkar :) bosuna konusmasın microsoft,,,, ya fiyatları indirsin yada hep sussun...cunku ne zaman microsofttan cıkıp bırı konussa ,yaptıkları yenı seylerı ne kadar ovse yere goge sıgdıramasada illakı bı acık cıkıo buda biz kullanıcıların ve siber alem farelerının işine gelıo er yada gec win 8 veya baskası pat dıye cracklanıo :)...kalkıpta kıytırık bı dvd ye 400-450 lira para vermem var ama vermem...icim acır valla ...ama su 400-450 liradayı 40-45 lira yapsalar seve seve kullanırım işin doğrusu.....

Hele şükür Mikrosoft elle tutulur bir koruma sağlayabilmiş.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play