İşte iPhone 5'in fiyatı

Apple henüz iPhone 5'i açıklamadı bile. Fakat yeni iPhone için fiyat biçenler ortalıkta cirit atıyor

İşte iPhone 5'in fiyatı
Taobao üzerinden ön sipariş vermek mümkün

Herkes merakla iPhone 5'i beklerken, şaşırtıcı bir haber ortalığı karıştırmaya yetti. Amerika yerine Çin'den gelen habere göre, uzun zamandır beklenen yeni iPhone Çinli bir alışveriş sitesinde,çok sayıda satıcı tarafından ön siparişe açılmış durumda. Taobao isimli sitede ön sipariş almaya başlayan satıcılar, Apple'ın bir sonraki iPhone'unu kullanıcılara ulaştıracaklarını iddia ediyorlar. Fakat Apple'ın henüz cihazın bitmiş halini görücüye bile çıkarmamış olması gerçekten dikkat çekici.

Taobao üzerinden satış yapan satıcıların büyük kısmı, iPhone 5 sahibi olmak isteyenlerden ön sipariş bedeli olarak 160 dolar kaparo istiyor. Bir diğer satıcı ise, iPhone 5 için 1.100 dolar fiyat biçmiş durumda.

Öyle görünüyor ki bu satıcıların Apple ile herhangi bir alakaları yok. Henüz açıklanmayan bir cihaz için ön sipariş almaları ise, Çin'de zaten çok can yakan sahtekarların işi olabilir. Eğer ön sipariş için para yataıranlar, hatta 1.100 doları gözden çıkaranlar kaybettikleri para ile kalırlarsa şaşırmamak lazım. Zira benzer durumlar, Çin'de daha önce de pek çok kez yaşanmıştı.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

2 milyarlık ülkede 10 tane salak kesin çıkar. 11 bin dolarda iyi para eder hani :)

sevgili Apple'ın yeni şaheserlerinden sadece ve sadece biri olan iphone 5'in fiyatı yine makul ve olması gereken derecede olacaktır. Apple gibi daha çok elit tabakayı göz önünde bulunduran gerçek bilişim firmalarının yapması gerekende zaten budur. sonuçta belirli bir üst derece fiyat politikasıyla beraber dünyanın herhangi bir köşesinde her önüne gelenin elinde Apple menşeili bir ürün olması da tabi ki düşünülemez ve düşünülmemelidir...

Enayi çok böyleleri dolandırılmayı hak ediyor. bu kadar heves bünyeye zarar, altı üstü bi cep telefonu.

işte alık Apple fanboyu sazanları avlamak isteyen usta avcılar ava çıkmış... :)

bence iphone 4s seviyesinde olacağı kesin gibi,çünkü büyük bir rakibi var samsung galaxy s3 ve fiyatı da yurtdışında 500 600 dolar arasında değişiyor ki daha pahalı olacağını sanmam haa özellikleri çook daha iyi olur orası ayrı :)

Sahte Apple ve iPhone haberlerinden bıkmadın Chip. Her geöen gün imajın sarsılıyor. Okunmak için her yol mübah mı?

@14 Tem 2012 23:12 sanamı soracaklardı? beğenmiyorsan çık git... bir daha da girme siteye...

bu ne ya süper bir şey bu resimlerine baksanıza

Canavar Gibi Cihaz Çıkıyo beyler Pc'lere Son Verelim Artık. Herkez'de Olmalı Bu İphone'5.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir