İşte kalemli, Windows 8'li VAIO Fit11A Flip!

Sony'nin VAIO ailesine eklediği yeni kalemli, mini laptop'u CES 2014'te sahneye çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Kalemli, Windows 8'li VAIO Fit11A Flip tanıtıldı

Sony ve Microsoft, konsollarda birbirlerinin en dişli rakipleri olsalar da Japon firma, VAIO markası altında Windows PC'leri üretmeye devam ediyor. Sony, CES 2014'te ise ortaya VAIO serisine yeni bir üye daha ekledi: Fit 11A Flip PC.

Microsoft'un blog gönderisinde detayları ortaya çıkan VAIO Fit11A Flip, 11 inç'lik bir notebook ve yaklaşık sadece 1.3 kilogram ağırlığında. Notebook, VAIO Active Pen kalemle geldiğinden grafik sanatçılarına ve tasarımcılara hem taşınabilir, küçük bir notebook, hem de sanatsal üretim yazılımlarını kalemle kullanma şansı tanımayı amaçlıyor. 99 dolarlık Adobe Photoshop Elements 12 yazılımı da notebook beraberinde ücretsiz olarak sunuluyor.

Windows 8'li cihazlardan alışık olduğumuz gibi yeni VAIO Fit 11A Flip de bir tablete dönüşebiliyor. Cihaz, detayları belirtilmeyen dört çekirdekli bir işlemci, 128GB SSD depolama alanıyla geliyor. Şubat ayının sonuna doğru piyasaya sürülecek olan notebook'un fiyatı 799 dolar olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

sevgili chip xp'den sonra ces'e mi takıldın anlamakta güçlük çekiyoruz.

Koskoca chip detayları bilmiyor ben biliyorum ilginç...atom,i5 ve i7 seçenekleri var... Arkasında bir kamera var ve videolarını izlerseniz çok ilginç ve pratik bi şekilde katlanıyor...

@08 Oca 2014 17:45 11A da Atom (mobil) işlemci var. 13A 14A 15A modellerinde ise i3-i5-i7 model intel işlemciler var. ancak ülkemize tabii her model gelmiyor o ayrı. Tahminen Chip 1-2 ay sonra inceleme yayınlar. Dergiye göre ilerlediği için haberlerin gecikmesini normal kabul edebiliriz.

arkadaş insanlara bir şey beğendirmek artık çok zor. teşekkürler chip.

CHIP editörleri Vaio Flip PC serisi cihazlar için inceleme yapacak mı? Bilgi verebilir misiniz?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play