İşte Microsoft'un yeni logosu!

Microsoft, 25 yıldır hiç vazgeömeden kullandığı logosunu sonunda değiştiriyor. İşte yeni logo!

İşte Microsoft'un yeni logosu!

Microsoft'un 25 yıldır kullandığı logo, sonunda değişiyor. Şirketin YouTube kanalında yayınlanan bir video ile resmi olarak duyurulmuş olan logo, eski logonun "agresif" havası yerine daha yumuşak bir izlenim veriyor.

Microsoft'un kendi yazı tipi olan Segoe ile hazırlanan yeni logoda, eskisi ile tek bir ortak nokta var; o da f ve t harflerinin yine birbirine yapışık olması. Logonun en can alıcı noktası ise, tabii ki 4 renkli kareden oluşan ve yeni Windows logosunu andıran sembol.

Microsoft sözcüsü Jeff Hansen, logodaki renkli karelerin, Microsoft'un farklı ürün gruplarını sembolize ettiğini söylüyor. F ve t harflerinin neden yine bitişik olduğunu ise, "yeni logo ile hem geleceğe bakışımızı, hem de geçmişe bağlılığımızı göstermek istiyoruz" diyor Hansen.

Aslında Segoe yazı tipi hazılanmış Microsoft markası, Ağustos ayının başlarında, pek çok yeni Microsoft donanımı üzerinde boy göstermişti. Ancak Microsoft o zaman yaptığı açıklamada, bunun yeni bir logonun işareti olmadığını duyurmuş, sadece kendi yazı tiplerini kullanmayı tercih ettiklerini ilan etmişti. Ve bugün geldiğimiz nokta, bize bir kez daha şunu ispatlamış oldu: "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!"

Microsoft'un yayınladığı videoya ulaşmak için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

eski logo daha iyidi doğrusu

Windows 8 kutuları haberinde de aynı logo var...

Paint'ten yapılmış gibi duruyor.

pek de bir şey değişmemiş...

fontu beğenmedim çok dandik olmuş koskoca microsoft yapa yapa bunumu yapmış

f ve t harflerinin yapışık oluşunu daha önce farketmemiştim. Sayenizde farkettim. :) MS'in yeni logosundan modernleşmeye başladığı farkediliyor. Çok anlamlı bir logo. Beğendim.

Yeni logo güzel olmuş... Videosu daha da güzel.

eskisi daha güzel

renkli olması güzel olmuş ama ilk dalgalı logosu daha gizemli

neremle gülsem bilemedim :)

Dümdüz microsoft yazmışlar, sonra da logomuz bu demişler.

aman tanrım nasıl çirkin... logoyu tasarlayana deli gibi para vermişlerdir... Bide o logoyu sorsan 1 saat o logonun estetigini amacını vssini anlatır dururlar :) Fransızlara çizdirsinler logoları bence en azından adamlar estetik katıyorlar

Kıytırık dükkanların logoları gibi olmuş.

Metro için yapılan dandik logodan sonra bu gayet de kabul edilebilir olmuş. Google sadeliğini kaybederken microsoft sadeleşmeye başlıyor. Apple zaten hiç bir zaman sade olmadı.

Eski logo daha ağır duruyordu yeni logo biraz çocuksu olmuş.

bence güzel de Microsoft, 25 yıldır hiç vazgeömeden kullandığı logosunu sonunda değiştiriyor. İşte yeni logo! vazgeçmedeni yanlış yazmışlar

Chrome gibi sonradan sadeleştirmişler. Bence hoş olmuş.

Logolar birebir aynı değil.Yeşil ve turuncu renklerin yeri aynı değil.

Madem geçmişinize bağlısınız, eski Windows uygulamalarını daha iyi çalıştırmak için daha fazla çözüm üretmelisiniz. Uyumluluk olacaksa tam olsun, olmayacaksa hiç olmasın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play