İşte Nokia'nın tableti: Sirius!

Nokia'nın belki de en çok merak edilen bombası, ilk kez işte bu fotoğraflarda göründü!

  • Ercan Uğurlu
İşte Nokia'nın tableti: Sirius!

Bir süre önce Nokia'nın tablet pazarına giriş yapacağı ile başlayıp daha sonra tablet detaylarının sızmasıyla devam eden sürecin neredeyse sonuna geldik gibi görünüyor. İşte, fotoğrafta da gördüğünüz gibi uzun bir süredir peşinde olduğumuz Nokia'nın yeni tableti "Sirius" sonunda görüntülendi ve çok yakında geliyor. En azından söylentiler ve ortaya atılan detay iddiaları bize bunu gösteriyor...

Sirius kod adıyla geliştirildiği söylenen Nokia'nın ilk tabletine ait olduğu iddia edilen fotoğraflarda, cihaz, her şeyden önce renkli gövdesiyle oldukça dikkat çekiyor. Renkli tasarımıyla Lumia ailesinin bir üyesi gibi görünen Sirius, 10.1 inç boyutunda bir ekranın sahibi. Apple iPad'le kıyaslandığında daha ince ve hafif olması beklenen Sirius, teknik ayrıntılarıyla da güçlü özellikler sunabilir.

Windows RT işletim sisteminin ve Qualcomm Snapdragon 800 işlemcinin sahibi olacak olan Nokia Sirius, işlemcisini 2 GB bellek ile destekleyecek ve 32 GB depolama alanına yer verecek. 10 saate kadar pil ömrü sunması beklenen Sirius, ayrıca bir klavye aksesuarı ile de satın alınabilecek. Sirius'un, bu klavye aksesuarının içinde ekstra batarya bulunacağını da söyleyelim.

Şimdi gözlerimiz 26 Eylül'de. Nokia'nın 26 Eylül'de New York'ta gerçekleştireceği etkinlikte hem Sirius'u hem de 6 inçlik Windows Phone'lu phablet'ini tanıtması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Magazini geçtiniz.Bikinili kadınların tv de yakalanması gibi şu elektronik eşyaları lanse etmeyi bi bıraksanız iyi olcak

6" lik phablet görüntüleride dolanıyor ortalıkta. Nokia gümbür gümbür geliyor. S800 ile vereceği performans bütün androidlerden fazla olacaktır.

BU tabletin arka kamerası 6mp ön kamerası 2mp olduğu söyleniyor onuda belirtseydiniz iyi olurdu.

Nokia'ların en sevdiğim yanı rengarenk olmaları... <Cleverman>

Oha oha çok şık lan

"Apple iPad'le kıyaslandığında daha ince ve hafif olması beklenen Sirius, teknik ayrıntılarıyla da güçlü özellikler sunabilir." nokia hiç bir zaman ince ve zarif ürün üretmedi daha hızlı olabilir, daha hafif de olabilir ama asla daha ince olamaz.

@29 Ağu 2013 21:21 Onu ürün çıkmadan bilemeyiz.Hele bir ürün çıksın ondan sonra yorumda bulunuruz.Teknolojide asla diye birşey yoktur.Apple'ın her zaman en incesini üreteceğini söyleyemeyiz.Yani her an yeni bir gelişme ile Nokia,tablet pazarında öne geçebilir.Hatırlatayım bundan 5-6 sene önce Nokia gibi dev bir telefon üreticisi varken iPhone'un şu zamanlarda pazar liderliğine ulaşacağını kimse bilemezdi öyle değil mi? Asla demeyelim bekleyip görelim..

Sen de yorum yaz