OS X Yosemite tanıtıldı, işte sundukları!

Apple'ın yenilenen masaüstü işletim sistemi, heyecan verici yeniliklerle geldi!

Bildirim Merkezi'nin Bugün görüntüsü ve fazlası

Bildirim Merkezi'nin Bugün görüntüsü ve fazlası

Bildirim Merkezi'nde yeni Bugün görüntüsü, Takvim, Hava Durumu, Borsa, Anımsatıcılar, Dünya Saati ve sosyal ağlar için araç takımları ile, bilmeniz gereken her şeye hızla bakabilmenizi sağlıyor. Hatta, Bugün görüntünüzü özelleştirmek için Mac App Store'dan ek araç takımları indirebilirsiniz. Spotlight şimdi masaüstünüzde önde ve merkezde görünüyor ve yeni sonuç kategorileri ekliyor; böylece, Wikipedia, Harita, Bing, App Store, iTunes Store, iBooks Store, önemli web siteleri, haberler ve film gösterim zamanlarından daha fazla ve zengin öneriler görebilirsiniz.
 
Doğrudan Finder'ın içinde yerleşik olarak bulunan iCloud Drive, her tür dosyayı iCloud'da saklıyor. iCloud Drive, Mac'inizdeki herhangi bir klasör gibi çalıştığı için belgeleri buraya sürükleyebilir, klasör ve Etiketler'i kullanarak düzenleyebilir ve Spotlight'ı kullanarak arama yapabilirsiniz. iCloud Drive ile, iCloud'daki tüm dosyalarınıza Mac, iPhone, iPad ve hatta Windows PC'nizden erişebilirsiniz.
 
Safari'nin en önemli denetimleri parmaklarınızın ucuna getiren yeni ve şık bir tasarımı var. Favoriler'in yeni görünümü, favori web sitelerinize hızla erişmenizi sağlarken, Sekmeler'in yeni ve güçlü görünümü tüm açık web sayfalarınızın küçük görüntülerini veriyor. Ayrıca, Safari ayrı Özel Dolaşma Pencereleri ve kullanıcıları takip etmeyen bir arama motoru olan DuckDuckGo için yerleşik desteği ile gizliliğinizi daha fazla denetleyebilmenizi sağlıyor. Popüler veya genel terimleri aradığınızda, arama motorunun önerilerinin yanı sıra yeni Spotlight Önerileri de görünüyor. Safari, WebGL ve SPDY dahil olmak üzere, en yeni web standartlarını destekliyor ve HTML5 Premium Video Uzantıları desteği ile, iki saate kadar Netflix HD videoları izleyebilirsiniz.¹ Nitro JavaScript motoru ile güçlendirilen Safari, tipik web sitelerinde bulunan JavaScript'i çalıştırırken Firefox'a göre altı kattan daha fazla ve Chrome'a göre beş kattan daha fazla hızlıdır.²
 
Mail, eklerin düzenlenmesi ve gönderilmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. İşaretleme özelliği ile Mail içindeyken formları hızla doldurup imzalayabilir ve hatta resimlere ve PDF'lere notlar ekleyebilirsiniz. Mail Drop özelliği, Mail uygulamasından herhangi bir e-posta adresine kolaylıkla videolar, resimler veya 5 GB'a kadar dosyalar göndermenizi sağlar. Yeni bir görünümü olan Mesajlar uygulaması, arkadaşlar ve aile üyeleriyle iletişim için daha da fazla seçenek sunuyor. Artık, devam eden mesaj zincirlerine başlıklar ekleyerek onları daha kolay bulabilirsiniz, devam eden konuşmalara yeni kişiler ekleyebilirsiniz veya artık takip etmek istemediğinizde bu konuşmalardan ayrılabilirsiniz. Soundbites ile, doğrudan Mesajlar'da ses klipleri oluşturabilir, gönderebilir ve dinleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Mac keyfini ancak alınca anlayabiliriz sanırım...

@03 Haz 2014 00:11 o kadar paraya araba alırım lan

@03 Haz 2014 12:16 Yok alamazsın

Microsoft stajyeriyim ve10 yıldır Mac kullanırım hakkınıda vermem gerekir. Teşekkürler Apple. Mavericks her türlü yetiyor bakalım yenisi nasıl olacak.

hackintosh yosemite versiyonunu çıkmasını beklicem

@03 Haz 2014 00:48 benimde beklediğim o kardeş çıkarsa buralara mutlaka yorum atalım

@03 Haz 2014 12:16 DMG olarak indirebilir durumda...

Sistem çok güzel umarım inşallah ilerde olursa bi mac pc'm ona kurarım...

windows kadar pratik ve kullanışlı değil

Aple yine yaptı yapacağını

Şu anda piyasada bulunan programların ve oyunların %90 dan fazlası windowsla çalışıyor bu yıllardır böyle o nedenle bu yenilik windowscular için bi şey ifade etmiyor

Çıkacak olan note a geçmeyi düşünüyordum artık fakat şu sms ve çağrı işi hoşuma gitti açıkçası. Eğer yeterince stabilse sanırım iphone da kalacağım yine.

Güzelim Mac OS mahvolmuş bari tasarıma dokunmasaydınız.

isim ofsayt... aman harf hatası yapmayın... :P

ya eski osx bile daha iyiydi mountain lion

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Bildirim Merkezi'nin Bugün görüntüsü ve fazlası
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir