İşte otomobile özel Windows 8 konsepti!

Böyle Windows görmediniz! Microsoft, otomobiller için geliştirdiği Windows arayüzünü ortaya çıkardı!

İşte Microsoft'un yeni otomobil konsepti!

Microsoft'un otomobiller için geliştirdiği Sync sistemi, birkaç senedir piyasada. Ancak sistemi geleceği son aylarda tartışma konusu olmuş durumda. Boş durmayan Microsoft ise BUILD 2014 konferansında yeni nesil otomobil içi teknoloji konseptini ortaya çıkardı.

Microsoft'un etkinlikteki "Windows and the Internet of Things" panelinde tanıttığı yeni konsept, Windows 8 ve Windows Phone'daki kutucuklu Metro arayüzünü temel alıyor. Microsoft'tan Steve Teixeira, etkinlikte yeni konsepti çalışır halde gösterdi. Resimlerde de görebileceğiniz gibi Metro arayüzüne sahip konsept, belirli uygulamaları otomobilin giriş ekranına sabitlemenize izin veriyor.

Tanıtımda gösterilen uygulama mağazası, geliştiricilerin otomobillerde çalışacak Windows uygulamaları yapabileceklerini gösteriyor. Teixeria, araştırmaların sürücülerin gözünü yoldan sadece birkaç saniye ayırmasının büyük kazalara yol açabildiğini vurgularken, uygulamaların sürücünün dikkatini dağıtmayacak biçimde tasarlanacağını/değiştirileceğini söyledi.

Konsept, şu sıralar Seattle yarış pistinde test edilmeye başlanmış durumda. Ancak ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Microsoft'un yeni otomobil arayüzünden daha fazla ekran görüntüsü, sonraki sayfada.

Microsoft'un konseptinden 3 görüntü daha!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

süpermiş bu

microsoft iğrençliğini heryere taşıyor , buda telefon gibi çöp olacak windows benim için sadece bilgisayar olarak kalıcaktır.

Eyvah, araba sahipleri şimdi yandı: Lisansınız güncellenemedi aracınız 5 metrede 1 start-stop yapacak.....

sesli kontrol mutlaka olması lazım cortana entegre edilebilir

cok iyi olmus bence

Çok şık bir tasarım ve kullanışlı gözüküyor. İğrenç diyen arkdaş önce aynaya baksın :)

kutucukları hergeçen gün daha çok seviyorum

Beyin fakiri konsept hoş olmuş neyin tribini yaşamaktasın neymiş bilgisayar olarak kalacakmış git mağarada fln yaşa apple tek mi kalsın piyasa da rekabet olmalı, rekabet olmalı ki ortaya çıkacak ürünlerin kalitesi artsın sana burda öyle laflar ederdim ki bu sefer mesaj gözükmezdi cahil cühela beyin fakiri sürüsü.

windowsphone hakkında hiçbirşey bilmeyenlerin yorumuna bir tarafımla gülüyorum sadece. androidin 2000 tl lik cıhazlara verdiği donanımla yakaladıgı stabilliği wp 750 tl lik cihazlarla sağlıyo siz dandroidin o acık ve viruse musait sistemiyle avunun biz boyle mutluyuz

13.07 seninde isin kolay degil (:

üst bar windows mobile 6.5i andırdı bana

Araba icin isletim sistemi, parmak izi okuyucu, hassas dokunmatik ekran, uygulama magazasi, standart haline gelmis akilli telefon tasarımı, akilli saat, kullanisli tablet tasarimi. Kimisini ilk kendisi piyasaya surdu kimisinin ise piyasaya girisini yapti ama her zaman sunu bilin apple bunlari yapmasaydi eminim hala bastirmayik bada li samsung kullaniyor olurdunuz. Nokia hala tuslu telefon uretiyordu. Her zaman ilkleri apple yapar

Apple'dan once çinli firmalar n serisiyle dokunmatigi getirmisti bile

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir