İşte Panasonic'in 20 inç'lik "dev" tableti!

Geçen yıl duyurulan ama sürekli ertelenen 20 inç'lik dev tablet, sonunda satışa sunuluyor!

İşte Panasonic'in 20 inç'lik "dev" tableti!

Panasonic'in 20 inç boyutunda tableti sonunda geliyor. Panasonic'in 2013'ün ocak ayında tanıttığı ve ardından piyasaya çıkışını sık sık ertelediği 20 inç'lik tableti, önümüzdeki hafta tekno marketlere gönderilmeye başlanacak. 3.840 x 2.560 piksel görüntü sunan ve Windows 8.1 işletim sistemiyle çalışan dev tabletin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Toughpad 4K UT-MB5 adını alan 20 inç boyutundaki dev tablet için Panasonic'in biçtiği başlangıç fiyatı 5.999 dolar. Bu fiyatın tüketici tarafından nasıl karşılanacağı henüz sırrını koruyor. Fakat ülkemizde pek rağbet görmeyeceğini tahmin etmek zor değil.

Toughpad 4K UT-MB5'in iki farklı modeli bulunuyor. Bunlardan biri Intel Core i5, diğeri i7 işlemciye sahip. Intel Core i5 işlemcisi ile 1.9 GHz hızında çalışan Toughpad 4K UT-MB5, 8 GB belleğin ve 256 GB SSD'nin sahibi. Ayrıca Nvidia GeForce GT745M grafik işlemciyi de üzerinde taşıyan tablet, 2 GB kapasitesindeki ekran kartının yanında 720p webcam'i de üzerinde taşıyor.

Performans modelinde Intel Core i7 işlemciyle gelen tablet, 16 GB RAM, Nvidia Quadro K1000 grafik işlemci gibi güçlü teknik birimlerin sahibi. Bu modelin fiyatının ise 6.999 dolar olması bekleniyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ağırlık ne kadar

Ağırlık ne kadar

Masa üstü bilgisayarımın monitöründen büyük :D

Bn bunun meraklısınydım.geçen seneden beri takip ediyorum

Pehhhhh pil bir gün giderse şaşarım.

O fiyata canavar oyun PC'si alınabilecekken niye bu alınsın?

Tablet teknolojisi yetersiz .isterse 50 inç gelsin bes para etmez tabletin gelismesi icin 10 sene daha aradan zaman gecmeliki o zaman belki alinir.

Üstüne kahvemizi çayımızıda koyarız bu ne yav...

Olmayanı yapalım demişler ama fiyati olmamis...

Kötü gözüküyor.

bu ne ya bari 15 inç yasalardı da en azından leptop çantalarıyla taşınabılırmış bunun için yanınızda valiz taşımanız gerekebılır

2000 euro olsa tamam ama fiyar asiri yuksek arabami aliyoruz anlamadim :-):-):-):-)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir