İşte Snapchat'in yeni gözlüğü Spectacles!

Kendi kendini silen paylaşımlarla tanıdığımız sosyal dev, yeni gözlükleri Spectacles ile çok konuşulacak gibi!

  • Zeynel A. Öztürk
İşte Snapchat'in yeni gözlüğü Spectacles!
Snap Inc Ceo'su Evan Spiegal ve Spectacles

Snapchat, yeni gözlükleri "Spectacles" ile donanım işine girdiğini duyurdu. Snapchat CEO'su, yeni oyuncaklarını "yavaşça" kullanıma açacaklarını söylerken, firmasının adının Snap Inc. olarak değiştiğini de paylaştı.

Böylece Snapchat, bir sosyal medya firması olmaktan kamera firması olmaya doğru adım atmış oldu. Raporlara göre Spectacles, üzerindeki 115 derece geniş açılı lensiyle 10 saniyeye kadar video kaydedebiliyor. Kaydı başlatmak için gözlüğün yanındaki düğmeye basmanız yeterli oluyor. Kaydın ardından ortaya insan görüşüne çok benzeyen, dairesel bir video ortaya çıkıyor. Spectacles, görüntüleri eşleştirilen telefonla kablosuz olarak eşitleyebiliyor ve videoyu kolayca payaşmaya izin veriyor.

Black, teal ve coral olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacak gözlükler, kısıtlı sayılarda 129,99 dolar fiyatla satılacak. Firma, tüketiciden gelecek tepkiye göre yeni cihazını yavaşça kullanıma açmak istiyor. Benzer bir ürün olan Google Glass'ın istediği başarıyı yakalamadığını düşündüğümüzde yerine bir karar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Snapchat'e önerilerim: Mümkün olduğunca şık ve mümkün olduğunca kameranın belli olmadığı gözlükler de üretmesidir. Gözlüklere müşteri tarafından numaralı cam da takılabilmelidir. Fiyatlar da çok uygun olmalıdır, aksi takdirde kimseye satamazsınız. Diğer taraftan kablosuz bir kumandaya ihtiyaç var. Ayrıca gözlük smartphone'lar ile de uyumlu olmalı, smartphone'lar ile beraber çalışabilmeli ve canlı yayın yapabilmelidir. Bu konuyla ilgili olarak daha önce birçok yorum gönderdim, onları okuyun...

@cleverman Snapchat şirketi gelip buradaki yorumu okumadığı bariz. Bence bi e-mail atmayı denemelisin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play