İşte teknoloji pazarında Türkiye'nin durumu!

Teknosa, 2010 yılının değerlendirmesini yaptı ve ülkemizle ilgili çarpıcı rakamlar ortaya sundu!

Teknosa'dan durum değerlendirmesi!
Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane.

2010 yılı değerlendirmesini yapan Teknosa, büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye'nin 2010'da %8 büyüdüğünün altını çizen Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane bu dönemde dünyada tüketici elektroniğinin de 625 milyar Euro'luk bir boyuta ulaştığının altın çizdi.

Teknosa'nın araştırmalarına göre 2010 yılında dünyada teknoloji pazarı 625 Milyar Euro'ya ulaşırken büyüme oranı da %13 olarak gerçekleşti. Bu 625 mliyar Euro içinde Türkiye'nin payı ise 4,63 milyar.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane'ye göre Türkiye'deki tüketici elektroniği pazarında organize tüketici elektroniği mağazalarının payının %30 olduğu 2010 yılında, Teknosa'nın da bu %30 içindeki payı tek başına %42 olarak ölçülmüş.

Diğer veriler ve Teknosa'nın 2011 hedefleri

Genel Müdür Mehmet Nane, ayrıca, 2010 yılı boyunca saatte 2250 tane ürünün, yıl toplamında ise 19,5 milyon ürünün satıldığı Teknosa mağazalarında Türkiye'de satılan her 10 Laptop'un 4'ünün, her 10 cep telefonunun 4'ünün, her 10 LCD/Panel TV'nin 5'nin sahipleriyle buluştuğunun altını çizdi.

2011 yılı içinse 1000 yeni istihdam yaratmayı hedefleyen Teknosa, yeni yılda %20 ciro artışı ve 20.000 m2 yeni mağaza açılışı planlıyor. Bu amaçla açılacak ilk mağazaların ise Şubat ve Mart ayında müşterilerine hizmete başlayacağının altını çizen Mehmet Nane Şubat sonunda Iğdır'da, Mart ayı içinde ise Ağrı'da yeni Teknosa'ların hizmete gireceğini böylece faliyet gösterdikleri il sayısının 70'e, toplam mağaza sayısının ise 262'ye ulaşacağını da vurguladı.

Bilgi için: www.teknosa.com.tr

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Başka mağazalarda 3 gün içinde koşulsuz iade hakkı varken teknosaya paketten çıkan kırık ürün için gittiğinizde sizi servise gönderiyorlar. Bizzat yaşadım. Birde paketin üzerine yeşil bir yapıştırma yapıştırıyorlar. Paketi açtıktan sonra tüketici haklarına göre iade hakkımız bitiyormuş. O zaman ben de üzerime tren yazsam tren mi oluyorum? Böyle müşteri hizmetleri varken pazar payını arttırıyorsa, sorun gerçekten tüketicide demektir.

Saygılarla

birde uygun fiyattan satsalar şu ürünlerii daha bi güzel olucak ama

Medai markt gibi yobaz bir alman yerine yerli tedarikçiden teknoloji almayı yeğliyorum. ama teknosa'nın müşterilerini kaybetmemek için acilen şunları yapması lazım;
1- web sitesinin adam edilmesi, ürüne dair detaylı teknik özelliklerin eklenmesi (var demeyin, hepsi eksik)
2- mağazalardaki elemanların satılan üürnler konusunda daha iyi eğitlmeleri, gidip birşey almak için 1-2 teknik soru sorun ve hayal kırıklığınıızn everesti sollamasını izleyin.
3- mağazalarda stok takibinin düzgün yapılması, lcd tv askı aparatı alacaktım (capitol mağazası) görevli yok dedi işin içinden çıkötı. ne zaman geleceğini sordum, bilmiyorum dedi. bu tavır şirket standardı herhalde zira aynı mağazadan bluetooth kulaklık almak istedim, satıcı eleman "bluetooth kulaklık tariifimi, marka söylememe rağmen anlamadı ve en sonunda o da yok dedi. (Bu alışveriş merkezinde teknosa gapıp getirmiyor)

Hayret o kazık fiyatlı cep telefonu , lcd lere bu kadar çok rağbet görmesi şaşırtıcı yav

teknosa yı savunan yorumları anlamakta zorluk çekiyorum.madem bu kadar iyi niyetlisiniz pazara yabancı oyuncular gelmeden önce fiyatlar neden bu kadar fahişti.çok uzun bi zaman açıkça sömürdünüz.asla sizden bişey almam.geçenlerde darty den aldıgım bi cep telefonu ekranında sorun çıktı.götürdüm aslında onların da genpa ya tamire göndereceklerini biliyodum benden cihazı aldılar.kullanmak üzerere başka bi cihaz isteyip istemedigimi sordular .kendileri genpaya gönderip tamir ettirip 1 hafta içinde de bana teslim ettiler.sevgili teknosacılar sizcede bi garip dimi :-)

goya kriz var nası işse anlamadımki tayip kriz bitti diyo ülke büyüyo tayip kriz var diyo yine ülke büyüyo ama ne hikmetse teknoloji %8 büyüyo gelde gülme:)

teknosa aldığınız ürünün kutusunun kapağına etiket yapıştırıyor doğal olarak ürüne ulaşmak için bu etiket yırtılıyor ve ürün garanti kapsamı dışında kalıyor ben böyle yerli tedarikçinin ... :)

Sen de yorum yaz