İşte Windows 10'un yeni Başlat menüsü!

Windows 10'un büyük güncellemesiyle Başlat menüsüne ne gibi değişiklikler gelecek? Cevaplıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
İşte Windows 10'un yeni Başlat menüsü!

Windows 10'un Başlat menüsünde yapılması planlanan değişiklikler, Microsoft tarafından gösterildi.

Windows 8'de kaldırılmasıyla hassas konulardan biri haline gelen Başlat menüsü, Windows 10'un bir sonraki büyük güncellemesi Anniversary Update'te bazı değişikliklerle gelecek. Twitter'da bir Microsoft yazılım mühendisi tarafından paylaşılan bu animasyonlu GIF, değişikliklerin nasıl olacağının ipucunu veriyor:

Yeniliklerden birinin Başlat menüsüne tıkladığınızda Tüm Uygulamalar listesinin sol tarafta tamamen gösterilmesi olduğu anlaşılıyor. Şu an Tüm Uygulamalar'ı görmek için menünün sol altına tıklamanız gerekiyor. Ayarlar gibi şu anki Başlat menüsünde görünen bazı seçeneklerin ise hamburger menüsü (üç çizgili menü) altında gizlendiği anlaşılıyor.

Bu tasarımın kalıcı olup olmaması, muhtemelen kullanıcıların geri dönüşlerine bağlı olacak. Bazı kullanıcılar, Tüm Uygulamalar'ın bu kadar öne çıkmasının gerekmediğini söyleme şimdiden başlamış durumdalar.

Yenilenen Başlat menüsünün geçtiğimiz günlerde Build konferansında duyurulan Anniversary Update (Yıldönümü Güncellemesi) ile gelmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Windows başlat menüsünü değiştirmeseydi daha çok kullanıcıya ulaşacaktı. İşletim siateminde köklü değişiklik yaptık havasına girmeleri sanki şarttı. Para verip alıyoruz. Alışkanlıklarımızı neden değiştirmek zorunda bırakalım ki. Başlat menüsünü 2 farklı görünümde yapacaklardı. Kullanıcının alıştığı gibi ve kendi istedikleri gibi olcaktı bitecekti.

@06 Nisan 2016 03:29 MS, kendini beğenmişliğinin kurbanı oluyor. İşin kötüsü, bu davranışı Office, özellikle de Word uygulamasında şikayetlerin artmasına neden oldu. Çok kötü, Word kullanılamaz hale gelmiş neredeyse...

@06 Nisan 2016 10:25 Libre Office çok daha iyi. En azından bulut depolama ayağına verilerinizi çalmıyor ve tamamen ücretsiz. Aşağıdaki yoruma da katılıyorum ve ekliyorum; böyle saçma şeylere insnaların bakışlarını yönlendirirken arkada çok daha büyük çalışmakalar yapıyorlar. Windows8.x den beri ve Skype dan beri gizlilik ilkeleri neredeyse tamamen değişti. Skype gizlilik sözleşmesinde neredeyse tüm bilgilerinizi alırız diyor.İyiye kullansa neyse de.Bilgilerin iyiye kullanılacağını hiç zannetmem

Microsoft'un uğraşacak başka işi yok mu? Mesela arada çöken edge ve Windows 8'de yükseltme için 20 defa indirdiğim ama bozuk olduğu için kurulamayan iso'yu düzeltse ne güzel olur!

Windows 10 a geçtiğime pişman oldum,başlat menüsünde ''Denetim Masası'' yok.Ayarlardan girince karşıma istediğim şeyler çıkmıyor,yapacağım işler uzuyor,bundan başka birçok olumsuz şeyler var hiç memnun değilim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost