Şirketler Windows 7'ye geçiş hazırlığında

Küçük ya da büyük, iş yerleri Windows 7'ye geçecek mi? İşte geçişte etkili unsurlar...

Geçişin önündeki engeller

Geçişin önündeki engeller
Şirketler geçmek istiyor, peki bütçeler?

Geçişin önündeki en büyük engeli elbette dünyanın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar oluşturuyor. Bu yüzden Directions on Microsoft analizcisi Michael Cherry, "Çok iyi bir ürünleri var ama zaman çok kötü bir zaman" diyor. Şirketlerin IT bütçelerinin daralmasının bu dönemde Windows 7'nin yayılma hızını düşüreceğini belirtiyorlar.

Çünkü ertelenen sadece işletim sistemine geçiş değil. Şirketler donanımlarını da güncellemek zorunda, Windows 7 için değil; krizde ertelenen ama kaçı olmayan güncelleme masrafları bunlar.

Windows 7'yi çekici kılan sebeplere dönersek, uyumluluğun ve performansın tekrar altını çizmek gerekiyor. Az evvel bahsettiğimiz Windows XP Mode'un yanı sıra DirectAccess Feature sayesinde otomatik sanal özel ağ benzeri bağlantıları, şirket ağı üzerinde kolayca kurmak mümkün oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

22 ekimi sabırsızlıkla bekliyorum...

Ben sp1 çıkmadan geçmeyi düşünmüyorum. Vista içinde çok şeyler konuşulmuştu biraz bekleyip görmek en iyisi

Win 7 kullanıorum muthıs vista kullanmadan Wın 7 ye terfı ettım cokta memnunum sıstemı yormuor vısta gıbı...

Seven unutur dostum Eight unutmaz....
Ne yapayım ben windows Seveni. (7)

En büyük hatası XP değil Vista uyumlu yapması, %70 XP kullananları yok sayması, ve bunun bedelini de ödeyecek. XP mode ile olmaz o işler, adam gibi kurarsın XP'yi verim alırsın. Birden fazla masaüstü desteği yok ki şişirilip durulan Windows 7 balonunun...Ne gerek var gerçek bilgisayar varken tek ekranda bir de XP mode filan kullanacakmışız? Şaka mı bu?

Vista tabanlı Windows 7'den sonra çıkarsın XP tabanlı Windows 8', düşünürüz o zaman.

W7 xp kadar olmasa da sistemi oldukca verimli kullanan bir isletim sistemi. P4 3.0 - 1 Gb ram ile gayet verimli calisiyor. 2 Gb Dual core E2180 'de de denedim. Ornegin Crysis XP'de toplam 1.73 gb ram e ulasirken W7 de 1.65 gb ram tuketiminde kaldi. Tum yazilimlar calismadi ama kritik uygulamalarimdan hicbiri de nazlanmadi.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir