Şirketler Windows 7'ye geçiş hazırlığında

Küçük ya da büyük, iş yerleri Windows 7'ye geçecek mi? İşte geçişte etkili unsurlar...

Test süreci ne kadar sürecek?

Test süreci ne kadar sürecek?
Şirketler geçmek istiyor, peki bütçeler?

Windows 7 ev ve iş kullanıcıları için 22 Ekim'de piyasada olacak. Büyük şirketler toplu alımlarda Windows 7'ye daha erken kavuşabilecek. Elbette büyük şirketler önce bir test süreci yaşayacak.

Test bilgisayarlarında deneme ve geçiş sürecinin ardından genel kuruluma geçilecek. Gartner analizcisi Michael Silver'a göre çoğu iş yerinin geçişi tamamlaması bir yıl ila 18 ay sürecek. Bu uzun bir süre gibi görünse de aslında böyle büyük geçişlerde oldukça normal. Aldığımız haberlere göre Microsoft'un kendisini şaşırtacak bir biçimde bazı dev şirketler tahmin edilenden daha erken ve daha hızlı bir geçiş yapmak istiyor.

Bilgisayarlarını değiştirmeyi planlayan şirketler ise yeni aldıkları donanımla birlikte Windows 7'ye geçmeyi düşünüyor. Bu alımlar da şirket bütçelerinde planlanıyor. Fakat kriz yüzünden çoğu firma Windows 7'ye yeni donanımla birlikte geçmeyecek. Windows 7'yi mevcut donanımlar üzerinde kullanacak. Zaten Windows 7'nin çıkışını bekleyemeyecek durumda olan firmalar aldıkları bilgisayarları formatlayıp Windows XP kurmuştu.

Sonuç itibariyle Windows 7'ye geçiş, ekonomik sıkıntılara karşın büyük bir hızla gerçekleşecek gibi görünüyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

22 ekimi sabırsızlıkla bekliyorum...

Ben sp1 çıkmadan geçmeyi düşünmüyorum. Vista içinde çok şeyler konuşulmuştu biraz bekleyip görmek en iyisi

Win 7 kullanıorum muthıs vista kullanmadan Wın 7 ye terfı ettım cokta memnunum sıstemı yormuor vısta gıbı...

Seven unutur dostum Eight unutmaz....
Ne yapayım ben windows Seveni. (7)

En büyük hatası XP değil Vista uyumlu yapması, %70 XP kullananları yok sayması, ve bunun bedelini de ödeyecek. XP mode ile olmaz o işler, adam gibi kurarsın XP'yi verim alırsın. Birden fazla masaüstü desteği yok ki şişirilip durulan Windows 7 balonunun...Ne gerek var gerçek bilgisayar varken tek ekranda bir de XP mode filan kullanacakmışız? Şaka mı bu?

Vista tabanlı Windows 7'den sonra çıkarsın XP tabanlı Windows 8', düşünürüz o zaman.

W7 xp kadar olmasa da sistemi oldukca verimli kullanan bir isletim sistemi. P4 3.0 - 1 Gb ram ile gayet verimli calisiyor. 2 Gb Dual core E2180 'de de denedim. Ornegin Crysis XP'de toplam 1.73 gb ram e ulasirken W7 de 1.65 gb ram tuketiminde kaldi. Tum yazilimlar calismadi ama kritik uygulamalarimdan hicbiri de nazlanmadi.

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir