İşte Windows Live Messenger için son tarih

Eğer hala Windows Live Messenger kullanıyorsanız, bu tarihi bir kenara not edin!

  • Zeynel A. Öztürk
İşte Windows Live Messenger için son tarih

Microsoft'un sosyal ağların patlama yapmasıyla popülerliğini kaybeden Windows Live Messenger'ı kapatabileceği yaklaşık iki ay önce gündeme gelmişti. Burada sizlerle paylaştığımız haberimizde hizmetin Skype ile bütünleştirilerek kapatılabileceğinden bahsetmiştik. Şimdi ise Microsoft'un yazılımı kullananlara gönderdiği e-postalar, bu durumu onayladı.

Microsoft'un gönderdiği e-postaya göre Windows Live Messenger, 15 Mart 2013'de hizmet vermeyi durduracak. Yazılımın yerini ise Microsoft tarafından 2011'de satın alınan Skype alacak. Halen Windows Live Messenger'ı kullananlar, sadece Skype'ı indirip Microsoft hesabıyla oturum açarak Skype'a geçiş yapabiliyorlar. Windows Live Messenger kişileri, otomatik olarak Skype'a aktarılıyor.

15 Mart'tan sonra Windows Live Messenger'ı kullanmaya çalışanlar ise Skype'ı indirmeleri konusunda bir uyarıyla karşılaşacaklar. Bu arada Live Messenger Çin'de farklı bir şirket tarafından işletildiğinden, 15 Mart'tan sonra da çalışmaya devam edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Evet. Bence doldurabilir. Hatta taşırır bile. Şu an Skype ile bağlandığınızda ayarlarınız ile Messenger, Google Plus, Facebook hesaplarınızı da bağlayarak, aynı anda hepsinde birden online olabiliyorsunuz. İsterseniz hesapları ayrı ayrı açıp kullanabiliyorsunuz. İstediğiniz hesap ile bağlanma özelliği de mevcut. Yani çok amaçlı bir şekilde kullanım kolaylığı var. Tarafımca denenmiş ve test edilmiştir.

ben çin e gidiyorum ....

Allahım ya bnce tam tersi olmalı skype windows live e aktarılmalı skype çok dandik yazışma konusunda

olmadı Microsoft olmadı bro... MSN i bitirmekle sen kendini bitirdin. Hotmail kullananlar Msn in hayrına kullanıyordu. Msn deki e-mail butonunun sağladı kolaylık sayesinde hotmail kullanılıyordu. Sen MSN i kapatırsan bende hotmail ve outlook hesaplarımı kapatır "gmail"e geçerim. Bu kadar basit. Ne halin varsa gör...!

vay bea çok seviyorduk windows live messenger i. efsae kalacaksın hep

Skype ve messenger da ne kadar aynı amaca yönelik olunmaya çalışsalarda aynı şey değiller...benim için msn bitmiş olur..gmail kullanma sebebim artar...messenger geliştirilmeliydi ama adeta bilinçliymişçesine live messenger 2009 dan sonraki sürümler berbat edildi....Skype messenger varkende vardı entegrasyonla skype messenger olmaz messengerda bu saatten sonra skype'ye dönmez....özetle hepsinin yeri ayrı..burda messenger bitmiş oluyor..Skype yeni bişey değildi zaten..kullanmayan gene kullanmaz..kullananda zaten kullanıyordur..

Bugün daha önce de kullandığım Skype hesabımı açıp, Facebook'a bağlanmaya çalışınca Skype donuyor, buz kesiliyor, yanıt vermiyor..

skype mailleri göstermiyor, msn nin 100 de biri olamaz yüklediğim gibi geri sildim bu kadar büyük yanlış iş yapılmaz bu nedir ya

@10 Oca 2013 09:18 skype ile maillerin ne alakası var yahu bilip bilmeden konuşmayın

@10 Oca 2013 19:03 çok alakası var. Messenger kalkacağına göre mail geldiğinde kim bildirim yapacak? nasıl anlayacaksın mail geldiğini? skype nin bu açığı acilen kapatması gerekiyor.

bence skype messengerdan daha iyi.. yenilik her zaman iyidir :)

son sürümler messengerin sonu oldu microsoft facebook kullanıcılarını msnye çekmeyi planlıyordu ama sonra yeni arayüz ile birlikte eski kullanıcılarınıda kaybetti

What does it mean Windows Live Messenger ? iMessage varya ne yapalım Windows Live Messenger'ı. Skype tabiki güzel bir uygulama ama yahoo messenger'da olabillir.

ben çok eski bi windowslive kullanıcısıyım hesabıma erişemiyorum yardım edebilir misiniz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play