İşte Windows Phone 8.1'den beklenen işlev!

Windows Phone 8'de eksikliği çok fazla hissedilen bu özellik, yeni sürümde gerçeğe dönüşüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
WP 8.1'in değiştirilebilir arka plan işlevi sızdı!

Windows Phone 8.1'in giriş ekranının arka planını dilediğimiz bir resimle değiştirme işlevine sahip olacağı dedikoduları, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Yeni bir sızıntı, bu işlevin nasıl görüneceğini gözler önüne serdi.

Windows Phone Italy'nin yayınladığı ekran görüntüleri, ilk olarak Çince web sitesi Weibo'da ortaya çıkmış. Görüntülerde giriş ekranındaki kutucuklarının ortak bir duvar kağıdıyla kaplandıkları görünüyor. Canlı kutucukların kendi renklerini kullanmak yerine saydam bir yapıya sahip olmaları, arka planlarını değiştirmeye izin veriyor.

Bu işlevin Windows Phone 8.1'de ortaya çıkmama ihtimali az da olsa var. Ancak bizce güncellemenin final sürümünde yer alma ihtimali yüksek. Windows Phone 8.1'in Microsoft tarafından Nisan başındaki BUILD geliştirici konferansında resmiyete kavuşması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Windows Phone'u herkesin aksine görsel açıdan çok beğeniyorum. Diğerlerinden farklı, bambaşka ve yenilikçi arayuzu beni cezbeden. Birçok insan beğenmesede sanatçı gözüyle bakınca teknolojide sanat eseri gibi AMA... Haberde bahsedilen canlı kutucukları saydam hale getirip arka plan resmi koyabilme özelliği birkaç sene mümkün olmaz, Microsof mühendislerinin kolayca yapabileceği bir iş değil çünkü. Apple yada Google çalışanları için çok basit olsa da Microsoft bu tarz konularda deneyimsiz eminim WP 8.1'de bu özellik gelmeyecek. Microsoft hala rakiplerinin yıllardır kullandığı bildirim merkezi üzerinde çalışıyor ve çok zorlanıyor. Yazılım mühendislerini komple yenilerse Windows Phone adam olur yoksa elindeki mühendislerle bu bambaşka farklı ve çekici görünen (bana göre) Windows Phone hayal olacak.

Bu sızıntı çıkalı 1-2 hafta oldu. Bunu yapabilen bir uygulama var zaten mağazada.

ortaya cok cirkin bir goruntu cikmis

Harika şeyler oluyor wp de

windows phone 9u bekleyelim beyler

Buna bi tek chip inanır heralde program var bunun için

Helal sana windows süper bir arayüz çıkartacaksınız olay budur işte windows phone8 çok memnunum

L620 icin BLACK GELDI yeeee !

Deeev yenilik. Duvar kağıdı değiştirilebilen akıllı telefon.. :) Lan :):):):)

Saçma bi sistem olacak eğer duvar kağıdı değişirse.Ekrandaki kısayolları arrtırınca ne olacak resim aşağıya doğru uzayacak çok berbat olacak.İnşallah gelmez gelse bile seçebilme olur

yok fotoğraf sabit kalır saydam kutucuklar fotoğraf üstünden akıp gider, fotoğrafta uzama olmaz.

windows phone 8.1 tüm lumia lara gelecek anladığım kadarıyla ne zaman güncelleme sunulacak...

Sen de yorum yaz