İşte Yeni Core İşlemcili Acer Nitro 5!

Acer, en yeni Intel Core i+ işlemcilerine sahip Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarını duyurdu.

İşte yeni Core işlemcili Acer Nitro 5!

Acer bugün, şık tasarımı ve olağanüstü performansıyla standart oyuncuları hedefleyen Nitro 5 serisine en son eklenen modelini duyurdu. Gücünü en son 8. Nesil Intel® Core™ i7 ve Intel Core i7+ işlemcilerden alan 15,6 inç boyutundaki yeni Nitro 5, kullanıcılara arkadaşlarıyla internette oyun oynarken üst düzeyde heyecan yaşatacak gelişmiş hız ve işlem verimliliği sunuyor.

"Acer olarak, Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarıyla yeni Intel Core i7+ işlemcileri ilk sunanlar arasında yer almaktan heyecan duyuyoruz." diyen Acer Tüketici Dizüstü Bilgisayarları, BT Ürünleri Genel Müdürü Jerry Hou, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni Nitro 5, olağanüstü performansı ulaşılabilir bir fiyat seviyesiyle sunarak, çoğu standart oyuncunun ihtiyacının fazlasını vermesinin yanı sıra profesyonel oyunculara da seyahat ederken istediklerini yapmaları için gereken gücü sağlıyor."

Intel Müşteri Bilgisayar Grubu Başkan Yardımcısı ve Mobil Müşteri Platformları Genel Müdürü Chris Walker ise "En yüksek performansı veren yeni 8. Nesil Intel Core mobil ürünleri, oyun deneyiminin ve içerik oluşturmanın sınırlarını zorlamak için tasarlandı. Bu yeni Intel Core i7 ve Intel Core i7+ ürünlerinde; üst seviye işlemci performansını, Intel Optane belleklerle gelen yüksek sistem ve yükleme hızlarını ve inanılmaz hızlı dahili Gigabit WiFi teknolojisini dizüstü bilgisayar tasarımı içinde bir araya getiriyoruz. Yeni Acer Nitro 5, bu teknolojileri üstün bir tasarımla sunuyor," dedi.

Acer Nitro 5 en yeni 8. Nesil Intel Core i7 ve Intel Core i7+ işlemcilere kadar sunulan seçeneklere sahip. Altı çekirdekli gelişmiş bir tasarıma sahip olan bu işlemciler, üst düzey performansa odaklı olarak geliştirildi. Bu sayede kullanıcıların yoğun aksiyon içinde hiçbir kareyi veya tempoyu kaçırmaması sağlanıyor. Intel® Optane™ bellekler ise hızı artırırken yükleme sürelerini düşürüyor. NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti ekran kartı ise daha hızlı işleme, daha iyi dokular ve dinamik ışıklandırmayla birlikte gerçekten etkileyici bir grafik deneyimi sunarak en karanlık gölgelerde saklanan düşmanları bile bulabilmenizi sağlıyor. 512 GB'a kadar NVMe PCIe SSD depolama alanına sahip olan Nitro 5, ultra hızlı yükleme süreleri sunarken uygulamalar ve oyunlar için de fazlasıyla boş alan sağlıyor. Nitro 5, çok daha verimli bir oyun deneyimi için DDR3'ten %20 daha az güç harcayan 32 GB'a kadar DDR4 belleğe sahip. Oyun oynamaya başladığınızda, Acer NitroSense aracı CPU ve GPU'nun durumunu izlerken CoolBoost teknolojisi ise fanları en uygun performans için ayarlıyor.

Nitro 5, şık lazer desenleri ve küçük mat menteşesi sayesinde oyunculara yönelik dizüstü bilgisayarlarda sık rastlanmayan çarpıcı bir tasarıma sahip.Kızıl renkli menteşe, arka aydınlatmalı klavyenin çağın ötesinde tasarımına harika bir şekilde uyum sağlıyor. 15,6 inç boyutundaki Full HD IPS ekran ise keskin detaylara sahip parlak görüntüler oluşturuyor. Ön kısımda yer alan HD web kamerası sayesinde kullanıcılar rakiplerini alt etmek için ekipleriyle plan yapabiliyor ve zaferleri beraber kutlayabiliyor. Kullanıcılar ayrıca Windows tuşu ve G tuşlarına basarak, doğrudan Windows 10'daki Oyun çubuğundan Mixer yardımıyla oyunlarını kolayca canlı yayınlayabiliyor.

Heyecan Verici Sesler ve Gigabit Kablosuz Bağlantı

Yüksek kaliteli sesler oyun deneyiminin olmazsa olmaz bir parçası. Dolby Audio™ Premium ve Acer TrueHarmony™ teknolojileri, özel ayarlanmış hoparlörlerle rakiplerinizi anında duymanızı sağlıyor. Nitro 5'te yer alan Intel® Wireless-AC 9560 2x2 802.11ac kablosuz bağlantı; oyun, yayın ve konferans deneyimini geliştiren Gigabit performansı sunuyor. Yüksek hızlı USB Type-C, HDMI 2.0 ve Gigabit Ethernet gibi çok sayıda girişin bulunduğu ürün kullanıcıların her koşulda mücadeleye hazır olmasına olanak veriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Nitro 5, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Mayıs ayında 799 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play