İşte yeni Surface'ler!

Microsoft, yeni Wndows'lu tabletlerini resmi olarak duyurdu! Karşınızda Surface 2 ve Surface Pro 2.

İşte yeni Surface'ler!

Microsoft'un Windows 8 ile birlikte tanıttığı en heyecan verici yenilik, kuşkusuz Surface tabletleri olmuştu. Geride kalan 1 yıllık zaman içerisinde Surface'ler farklı tepkiler aldı. Kimileri onları çok sevdi, kimileri yanına bile yaklaşmadı. Hal böyle olunca da, satış rakamları hiçbir zaman istenen seviyeye ulaşamadı.

Ve şimdi sıra, Surface için ikinci döneme geldi. Microsoft, bugün yaptığı tanıtımda iki yeni Surface modelini resmi olarak tanıttı. Bunlardan ilki, Surface 2 adını taşıyor. NVIDIA'nın Tegra 4 SoC'sini taşıyan cihaz, tam 4 GB RAM ile birlikte gelecek. İlk Surface'de Tegra 3 ve 2 GB RAM bulunuyordu.

32 veya 64 GB depolama alanı sunan Surface 2'de 10.6 inç'lik, 1080 p çözünürlüklü ekran bulunuyor. ARM tabanlı olduğundan, Surface 2'nin Windows RT ile çalışacağını zaten tahmin etmiş olmalısınız. Tegra 4 sayesinde, Surface 2, USB 3.0 standardını destekleyen ilk Windows RT'li tablet olmayı da başarıyor. Üzerindeki pil ise, cihazın 10 saat boyunca, şarja ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlıyor.

Surface 2, aslında daha önceki  Surface RT'nin yerine geçen bir model. Microsoft, yeni Surface'leriyle birlikte, Surface RT markasını da bırakmış durumda.

Ve daha güçlü bir Surface: Surface Pro 2... Haberimizin ikinci sayfasında...

Daha güçlü: Surface Pro 2

Bugün tanıtılan ikinci Surface tablet ise, Surface Pro 2 adını taşıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi cihaz, Surface 2'ye oranla çok daha güçlü. Windows 8.1 ile çalışan Surface Pro 2'de Intel'in Haswell çipleri kullanılmış. RAM miktarı ise, küçük kardeşinde de olduğu gibi 4 GB. Ancak dileyenler, ekstra bir ücret ödeyerek bu miktarı 8 GB'a kadar çıkartabiliyorlar.

Depolama konusunda da cihazın 4 farklı alt modeli bulunuyor: 64, 128, 256 ve 512 GB. 1080 p çözünürlük sunan ekranın yanında, 3 adet USB 2.0 ve 1 adet USB 3.0 girişleri hemen dikkat çekiyor. Diğer giriş ve çıkışlar arasında DisplayPort, ethernek ve ses bulunuyor.

Her iki model için de ön siparişler yarın başlıyor. Surface 2'nin 32 GB'lık modeli 449 dolar, 64 GB'lık modeli ise 400 dolarlık fiyat etiketlerine sahip. Surface Pro 2'nun fiyatı ise 899 dolardan başlıyor (64 GB – 4 GB RAM). Ancak konfigürasyon arttıkça, fiyat da önemli oranda artıyor.

Her iki modelin de 22 Ekim'de raflarda olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

1080p ekran, Hasswell işlemci, 4GB RAM, 512 GB DEPOLAMA!!! Microsoft şov yapmış...

Microsoft'un tabletleri piyasadaki sayısı 100'ü bulan markaların tabletçiklerinden kat be kat daha sağlamlar. Kullanılan malzeme, işçilik ve performans olarak her yönüyle muhteşem oyuncaklar. Halihazırda rakip olarak androidli samsung ve ipad in dışında boy ölçüşecek kalitede ürün hemen hemen yok gibi:

Surface pro light lazım, 899 çok, multimedya ve internet amaçlı win8.1 'li bir daha hafif tablet yapmalılar

@23 Eyl 2013 22:46 yapmışlar zaten adıda surface... fiyatı da sadece 449 dolar...

bence Microsoft basın ve reklam konusunda çalışanlarını işten çıkartıp yerine yaratıcı ve abartılı haber yapan birilerini almalılar. eger apple böyle bir şey yapsa idi herkes bilgisayar başında sunumu beklerdi. anlatılanlar ise %100 performans artışı mükemmel tasarım, inanılmaz işletim sistemi gibi şeyler olurdu. ya arkadaş önemli birşeyleri böyle paldır küldür sunuyorsun sonrada insanlarda heycan yaratmasını bekliyorsun. yeni ceo gelene kadar bu durum değişmeyecek galiba.

" Surface 2'nin 32 GB'lık modeli 449 dolar, 64 GB'lık modeli ise 400 dolarlık fiyat etiketlerine sahip" burayı tam olarak anlayamadım. 32 gb nasıl oluyorda 64 gb üründen daha pahalı oluyor?

3g varmı yokmu o önemli :D acaba bunlara vınn taksat olurmu :D

bence tutar... ipad kullanıcısı olarak tabletin kısıtlamaları canımı sıkmaya başladı.. telefon neyse de tablet daha çok laptopa benzemeli... büyükçe bir telefon değil.. küçükçe bir laptop olmalı... dandroid tabletler konu değil benim için... zira... dandroidden bi cacık olmaz...

1.nesil surfaceler çıkalı nerdeyse bir yıl oldu, ancak ülkemize gelmedi. Bunun geleceğini de zannetmiyorum. Paralel ithalattan getirip 3000 tl'nin üstünde satarlar.

Surface 2 PRO harikanın ötesinde olmuş! Bir tablette 512 gb depolama ne demek yaa süpermiş tebrikler MICROSOFT!

@24 Eyl 2013 21:30 512gb disiplinin amerika fiyatı 1299usd. Gerçekten müthiş iş. Kimse almaz bu fiyata.

@24 Eyl 2013 21:30 Çamur beyinli bir Ballmer elçisi daha. Söyle, Ballmer'ın Microsoft'a yardımcı olduğunu GERÇEKTEN düşünüyor musun?

Sen de yorum yaz