İşte Yeni Windows 10X Simgeleri!

Maps, Alarms ve People uygulamalarının Windows 10X'i temel alan yeni simgeleri ortaya çıktı!

İşte Yeni Maps, Alarms ve People Simgeleri

Microsoft Office simgeleri beş senenin ardından geçen sene yenilenmişti. Microsoft, o tarihten beri diğer uygulamalarının simgelerini de yavaşça yeniliyor. Dosya Gezgini, Visual Studio, Groove Music'in sonrasında sıra şimdi Maps, Alarms ve People uygulamalarına geldi.

Aggiornamenti Lumia tarafından paylaşılan simgelerin, Microsoft'un çift ekranlı cihazlar için optimize edilen Windows 10X'ten etkilendiği gözleniyor. Artık iki renkli olmayan simgeler, gradyan efektine yer veriyor. People uygulamasının simgesinin eski MySpace logosuna benzemesi dikkat çekiyor.

Windows 10X'i kullanan Surface Neo'nun 2020'nin sonlarında piyasaya sürülmesi planlandığından, simgelerin 2020 sonlarından önce kullanıma sunulması beklenmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bir yazılımdaki veya bir sistemdeki simgelerin göze hitap etmesi büyük önem taşır. Bu yüzden simgeler konusunda kesenin ucunun açılması gerekir. Yazılım arayüz estetiği ve ergonomisi aslında bambaşka bir uzmanlık alanıdır. Üniversitelerde ve eğitim merkezlerinde bu konuyla ilgili uzmanlıkların açılması gerekir...

Bence bütün simgelerin elden geçip, güncellenmesi gerekiyor.

2020'nin sonunda Windows'un 10.0.10 sürümü çıkacak. Yani neden Windows 10X dedikleri belli. Windows TenTen

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play