"İstediğiniz kadar paylaşın!"

5 yıl süren davanın ardından, dosya paylaşımıyla savaşan telif hakkı savunucularına tokat gibi karar

Dosya paylaşımcıları suçsuz bulundu!
Kar etmedikleri için masum bulundular

2005 Yılında düzenlenen baskın ile CVCDGO.com kapatılmıştı. Dosya paylaşım forumu olan bu site dosya barındırmıyor, bağlantı barındırıyordu.

İspanyol telif hakkı topluluklarının girişimiyle harekete geçen kanun güçleri 4 kişiyi yakalamıştı. Ancak 5 yıl süren dava sonunda kapandı. Site yetkilileri masum bulundu ve ortada bir suç olmadığı belirtildi.

Bunun temel sebebi sitenin kar etmemiş olmasıydı. Site üzerindeki reklamlar ise telif hakları saklı materyalin paylaşılmasından oluşan direkt bir gelir olarak kabul edilmedi.

Üstüne üstlük İspanyol hakimler Judges Ocariz, Gutierrez ve Campillo "...eski zamanlardan bu yana kitap, film ve müzik paylaşımı vardır. Şimdi araç değişmiştir ve bu da internet ile hızlı değiş tokuş sağlamaktadır. Herkes istediği kadar paylaşım yapma hakkına sahiptir" dediler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Yerinde bi karar.

ispanyol meyhanesinde kutlama yapmak gerekir...

doğru karar :)

olaya bakın :)

"Herkes istediği kadar paylaşım yapma hakkına sahiptir" hakimin aldığı karara bak biz boşuna para verip alıyoruz bul internetten indir ohhhh

"...eski zamanlardan bu yana kitap, film ve müzik paylaşımı vardır. Şimdi araç değişmiştir ve bu da internet ile hızlı değiş tokuş sağlamaktadır. Herkes istediği kadar paylaşım yapma hakkına sahiptir"

bencede

oba o zaman devam indirmeye :D

"...eski zamanlardan bu yana kitap, film ve müzik paylaşımı vardır. Şimdi araç değişmiştir ve bu da internet ile hızlı değiş tokuş sağlamaktadır. Herkes istediği kadar paylaşım yapma hakkına sahiptir"
----------------------------------------------------------------------
işte bu :))))))

film ve müzik şirketlerinin hoşuna gitmese de, hakim mantıklı bir açıklama yapmış...

işte anafikir bu

Hakim Türk galiba.

şaka yapıyorum...

süper bir karar herkesin paylaşım yapmaya hakkı vardık paylaştıkça çoğalır harika söz hakimlerden bravo gerçekten
bu yüzden paylaşıyoruz ve paylaşımları alıyoruz

helal sizeeee ispanyol hakimlerrr:)

Sevdim bu hakimi. Fenere söyleyelim transfer etsin ülkemize.

ewet işte bu kadar basit...

işte budur !!!

burda herkez çıkan sonuçdan memnun görünüyo fakat işin farklı bi boyutuda var bu internetten indirdiğiniz müzik , kitap , film vs gibi sizler için sağdece bi kaç mb ve kotadan olan şeyleri insanlar ortaya çıkarmak için yıllarını hatta tüm hayatını harcaya biliyolar tüm birikimleri sonucu bu tür sanat eserleri ortaya çıkıyor ve bunlar gerekli değeri bulamadıkları gibi internetten gönül rahatlığıyla sömürülebiliyo ..
acaba size 1 ay maaşınız ödenmese hakettiniz para verilmese sizin üzerinizden insanlara hizmet sunulmak istense nası bi tepki verirsiniz ama bu insanların size sundukları "hizmetin" karşılını vermiyosunuz ..

bana dokunmayan yılan bin yaşasın cebimden para çıkmasın ama ben istediğim herşeye sayip oluyum oturduğum yerden nasılsa enayiler üretiyolar ya sizde tüketin nereye kadar gitcek acaba ....

inci gibi hakem yahu böyle hakeme can kurban

"Hakim Türk galiba.

şaka yapıyorum..."

Evet maalesef şaka, bizim hakemler anca siteleri engellerler.

Resmen kapak olmuş :D

Hakimde o siteden indiriyordu heralde :D Sevdim bu karari.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play