İtalyan yarış devi Ducati bu yıl iddialı!

Ducati 2014 MotoGP ve SuperBike Dünya Şampiyonaları'nda EMC ile birlikte iddialı!

İtalyan yarış devi Ducati bu yıl iddialı!

EMC, Ducati Corse yarış ekibi ile işbirliği yaparak şirketin 2014/15 yarış sezonuna yönelik bilgi teknolojileri stratejisini destekleyeceğini açıkladı. Bu kapsamda sunulacak olan teknoloji çözüm ve ürünleri ekibin yarışlarda pistlerde üretilen verilerden daha hızlı ve gerçek zamanlı olarak yararlanmalarına yardımcı olacak. Bu şekilde de Ducati'nin bu seneki MotoGP Dünya Şampiyonası ve SuperBike Dünya Şampiyonası'ndaki iddiasını kuvvetlendirmesine katkıda bulunacak.

Eylül 2014'ten itibaren, Ducati performansla ilgili motor akışkan dinamiği, test sürüşleri arşivleri ve bisiklet tele-ölçümleri gibi çok önemli verilerini konsolide etmek, yönetmek ve analiz etmek için EMC'nin ölçeği genişletilebilir Isilon Ağ-bağlantılı (NAS) çözümünü kullanmaya başlayacak. Bu güçlü, verimli ve basit veri depolama platformu Ducati'nin yarışlarda verilere dayalı hareket etme yaklaşımının merkezini oluşturacak ve yarışçıların yarış sürelerini milisaniyelerce kısaltmalarına yarayacak değerli bilgi ve verilerin keşfedilmesini mümkün kılacak.

Ducati ekip üyeleri Isilon platformunda depolanan bilgilere EMC'nin kurumsal sınıf online dosya paylaşım ve mobil işbirliği aracı Syncplicity çözümü sayesinde erişebilecek ve bu bilgileri paylaşabilecek. Syncplicity Ducati'nin mevcut BT altyapısıyla uyumlu biçimde veri dosyalarının güvenli bir şekilde bir dizi cihaz arasında (mobil cihazlar da dahil) paylaşımına olanak sağlıyor. Syncplicity aracılığıyla ilgili Ducati ekip üyeleri gerekli bilgilere ihtiyaç duydukları anda erişebilecek ve bu bilgileri paylaşabilecek. Bu da onların daha verimli ve etkili operasyonlar gerçekleştirmelerine ve ekip içinde daha etkin iletişim kurmalarına yardımcı olacak.

EMC sağlayacağı bu teknolojiye ek olarak, Ducati'yi MotoGP ve SuperBike Dünya Şampiyonası'nda doğrudan sponsorluk yoluyla da destekleyecek. Bu şampiyonalarda EMC'nin logosu Ducati'nin yarış bisikletlerinde, ekip araçlarında ve ilgili pazarlama mecralarında yer alacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play