ITC eski Samsung cihazlarını yasakladı!

Samsung'un pek çok Galaxy'sine satış yasağı geldi... Ama muhtemelen kimse bunu fark etmeyecek bile!

  • Zeynel A. Öztürk
ITC eski Samsung cihazlarını yasakladı!

Samsung'un başındaki yasal sorunlar bitmek bilmiyor. Apple'ın açtığı dava sonrasında ITC, Cuma günü Samsung'un bazı eski tablet ve telefonlarının ithalini yasakladı. Cihazlar arasında Galaxy S 4G, Captivate ve Galaxy Tab 10.1 gibi 2011 veya daha öncesinde piyasaya sürülen tablet ve telefonlar yer alıyor.

ITC'nin kararı, ABD yönetimi tarafından 60 gün içinde veto edilebilir, ancak uzmanlar bunun ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor. Obama yönetimi daha önce de olduğu gibi Apple'dan yana davranırsa yasak, Ekim'in sonlarına doğru yürürlüğe girecek. Ancak yasaklanan cihazların çoğu artık satılmadığından birçok kullanıcı bunu fark etmeyecek bile...

Ancak FossPatents, yasağın Samsung'un daha yeni cihazlarını da içerecek şekilde genişletilebileceğini vurguluyor. FossPatents'ten Florian Mueller, Galaxy S3 gibi ceplerin Apple patentlerinin "etrafından dolaşacak" yöntemler kullandığını, bu nedenle incelemeye alınabileceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Apple Samsung'un bu başarısını patentlerle baltalamaya çalışıyor ama Samsung'un şu satış rakamlarına ulaşabilmesi için çok çalışması lazım.

mahkemeler Apple kölesi olmuş bu kararları ile bunu kanıtladılar...

şimdi samsung'un "yanlışlıkla" apple patentlerini çiğnediğini varsayalım. ya samsung -yapmaz ama- olur da bilerek ve isteyerek appleın patentini çalsa ve 2 sene boyunca 100 milyon tane satsa sonra 2 sene sonra mahkeme samsungun hırsızlık yaptığını ve haksız kazanç sağladığını tespit etse ve samsung un 2 yıldır 100 milyon adet satılarak zaten üreticisine milyar dolar kazandıran modelini yasaklasa samsungun bu yaptığı yanına kalır mı kalmaz mı? burada yanlış anlamayın samsung nokia da olabilir ya da htc vsvs.

Kedi Yetişemediği Ete Mundar Dermiş..! Apple'de Yetişemediği Ete Patent Diyor ;))

ITC'nin kararını kim takıyor merak ediyorum.Apple kullananlar bile bu savaşa bir tarafları ile gülüyorlar...

Benim anlamadigim bir nokta var, bu cepler tum dunyada mi yasaklandi yoksa sadece abd yi mi kapsiyor ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play