iTunes Radio artık bedava değil!

Apple'ın şimdiye dek reklam desteği ile bedava sunduğu bu hizmeti, artık bedava değil!

iTunes Radio artık bedava değil!

Apple, reklam destekli müzik oynatma hizmeti iTunes Radio'da önemli yapısal değişiklikler gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Firmanın söz konusu hizmetin kullanıcılarına gönderdiği e-postalarda iTunes Radio'nun bundan böyle iTunes kullanıcıları için ücretsiz ve reklam destekli olmayacağı belirtiliyor. Bu doğrultuda Ocak sonu itibariyle iTunes Radio'ya erişebilmek için ücretli bir Apple Music üyeliğine sahip olmak gerekecek. iTunes kullanıcılarının ücretsiz olarak yararlanabileceği tek müzik seçeneği ise Beats 1 olacak.

Apple tarafından konuyla ilgili Buzzfeed'e yapılan resmi açıklamada da kullanıcıların bir Apple Music üyeliğiyle, Apple bünyesindeki müzik uzmanları tarafından oluşturulan onlarca radyo istasyonuna sınırsız şarkı atlama olanağıyla hiçbir reklam gösterimi olmadan erişebilecekleri belirtildi. Apple Music ayrıca radyo hizmetini de içeren üç aylık ücretsiz bir deneme olanağı sunuyor.

Uzun bir süre reklam destekli bir biçimde hizmet veren iTunes Radio'da belirli bir sanatçı, şarkı ya da müzik türüne dayanarak bir istasyon seçildiğinde Apple'ın kullandığı algoritmalar bu tercih doğrultusunda benzer müzikleri kullanıcıların karşısına getiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Apple soymaya alışmış insanları nerden kaz gibi yolarım diye düşünüyor iphone 7de kulaklığı kaldırıp 50 dolar fazladan harcatacakken bide bu çıktı yarın kim bilir neler çıkacak Apple mallarını kullanan zihniyete acıyorum aynı paraya 4 tane telefon alınacakken tek bir telefonla sürünüyorlar üstelik herşeyi paralı kişiselleştirilemiyor.

"iTunes Radio artık bedava değil!" Vah, vah.. bi üzüldüm bi üzüldüm ki anlatamam. :)

Bu işler böyledir ilk önce bedava insanlar alistirilir sonra paraliya geçilir.

bu firmanın neden çok kar ettiği ortada, önce gösteriyor, sonra parasını istiyor :) neyse, benim öyle sıkıntım yok Sony orjinal radyo koyuyor donanım olarak, olmayanlar düşünsün

Apple ve bedava.. Zaten hiç uyuşmuyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost