iTwin ile iki bilgisayar kolayca bağlanabilir

Ağ ayarlarıyla uğraşmadan, vakit harcamadan, herhangi bir yerde ve herhangi bir bilgisayarda...

  • Ali Güngör
iTwin USB belleğe benziyor ama değil...
USB kapasitesini aşan paylaşımlar için kullanışlı

İki bilgisayar arasında veri taşımak için USB belleği önce birine takıp verileri atmak, sonra taşıyıp diğer bilgisayara aktarmak zahmetli geliyor olabilir. Elinizdeki USB belleğin kapasitesi, aktarmak istediğiniz dosyaların boyutuna yetmeyebilir.

Kalıcı çözüm evde veya iş yerinde bir ağ kurmak veya dizüstü bilgisayarla olan ağa dahil olmak. Ancak dosya ve klasör paylaşmaya çalışırken kullanıcıların can sıkıcı problemlerle karşılaştığı da oluyor. Bazen işletim sistemi farkları, bazen ağ şifresini unutmak gibi basit bir problem veya gözden kaçan detay bir ayar bu işi zahmetli hale sokabiliyor. Hiç yoktan vakit kaybına sebep olabiliyor.

Üşengeçler için bu işin daha kolay bir yolu var. Bir çift USB belleğe benzeyen iTwin ile iki bilgisayarı birbirine bağlamak mümkün. Bu ilginç ürün sayesinde kullanıcı ağ ayarlarıyla uğraşmaksızın iki bilgisayarı güvenli bir şekilde birbirine bağlayabiliyor. Bir çift USB bellek boyutunda olan ve haliyle kolayca her yere taşınabilecek bu araç, oldukça kullanışlı olabilir.

İki bilgisayar arasında sürükle bırak yöntemiyle dosya aktarımı iTwin ile kolayca mümkün oluyor. Henüz piyasaya çıkmamış bu ürünün gelecek yıl 99 dolardan satılması planlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

çok kullanışlı olabilir ama fazla pahalı geldi bana

hemen şimdi biran önce satışa çıkmasını istiyoruz süper bişii bu

süper ama benim işime yaramaz örneğin ben okula dosya vs. götürüyorum bu cihazı kullanamam ve hızınında çok iyi olduğunu sanmıyorum...üstüne bir de micro sd kart okuyucu koyabilirler....

Bunu bilgisayarlara tanıtmak için yazılım kurmak gerekmeyecekmi? Saçma bir ürün olduğunu düşünüyorum.

peki iki bilgisayarın usbleri farklı yönlerde olursa ???

peki ayarlara vakit harcamıycaz ama usb hızıyla ethernet hızını karşılaştırırsak kim yener üstüne üstülük mali açıdanda bakarsak işe

böyle ürünler zaten piyasada mevcut. "bridged usb cable" ancak fiyatı nedir bilmiyorum. ilk defa çıkan bir şey değil yani.

modem olmadan dosya aktarma güzelmiş

e b a y de 13dolara satiliyor benzerleri

Dosya paylaşımı yapmak isteyen harici bellek alsın uğraşmasın böyle şeylerle

peki iki bilgisayarın usbleri farklı yönlerde olursa ???

Sanırım o çekip uzatılıyordur. Arada kablo fln vardır. Yani düşünmüşlerdir herhalde onu; 99$ verdikten sonra öyle sorunla karşılaşıcaksam ohoooo.

''gelecek yıl...satılması planlanıyor'' derken 2011 de mi yani. Desenize ölme eşeğim ölme. O zamana kadar yukarıdaki yorumcuların ortaya koyduğu farklı çözümler var.Örneğin o fiyata uygun bir harici disk ile sorunsuz aktarım varken...Onlar alıp gider, bu da korkarım yaya kalır. Ancak Chip'in bir tanımlaması var ''üşengeçler'' için... tamam doğruda... ben de bir ekleme yapayım...''fazladan 99 dolar + KDV ödemeyi kabul edenler'' için''...

bunun kablosu yokmu arada bi kablo olması gerekirdi eğer varsa iyi bişey de kablo olmalıydı arada çok kısa olur yoksa :D

Sen de yorum yaz