iWatch'a sahip olmak, o kadar da kolay değil!

Apple'ın merakla beklenen yeni oyuncağı hakkında ortaya atılan yeni iddia, onu bekleyenleri üzebilir

iWatch'a sahip olmak, o kadar da kolay değil!
2015'den önce iWatch satışı olmayacak

 Aylardır süregelen dedikoduların belki de en büyüğü, Apple'ın üzerinde çalıştığı söylenen iWatch isimli akıllı saat. Özellikle son bir haftadır hemen her gün hakkında bir haber yayınladığımız cihazın, son olarak Eylül içerisinde gerçekleştirilecek iPhone 6 tanıtımı ile birlikte gün yüzüne çıkacağı hakkında bilgiler etrafta dönüp duruyordu.

Nitekim yeni bir haber, bu umutların bir kısmını suya düşürmeye yetti. Saatin Eylül ayında görücüye çıkacağı haberini yayan Re/Code isimli kaynak, buna rağmen, son kullanıcıların bu saati 2015'e kadar satın alamayacağını belirttiği yeni bir bilgi paylaştı. Öyle görünüyor ki Apple ortaya çıkan söylentilerden ziyadesiyle rahatsız olmuş ve saatini tam bir sürpriz ile piyasaya sunmak istiyor. Bilindiği üzere Apple'ın dili birçok defa, sızan haberler yüzünden yandı. Son olarak iPhone 6'nın üretim aşamasına geçmesi ile Çin'den gelen haberler, cihazın birçok teknik detayını gözler önüne sermişti. Apple bu sefer ürününü son aşamaya kadar gözlerden ırakta tutmaya çalışacak gibi gözüküyor. Re/Code'un "2015'e kadar satın alınamayacak" şeklindeki açıklamasıysa, saatin tanıtılacağı ama aylar sonra piyasaya sürülebileceğinin bir garantisi.

Pek tabi Apple da uzun süredir bu oyunun bir parçası ve ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor zira ilk iPhone, tıpkı aynı sebepten ötürü, duyurulduktan altı ay sonra piyasaya çıkmıştı...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir