İzleyin: Nokia'nın gizemli cebi Erdos burada

Bu Erdos da nereden çıktı?: N900, N97 mini derken; Nokia'nın sır gibi sakladığı telefon ortaya çıktı

Nokia World Expo'da yer almayan bir konsept, belki bütün özellikleri açıklansaydı bu kadar ilgi çekmezdi.

Nokia Erdos, paslanmaz çelik kasası ve OLED ekranıyla dikkatleri üzerine toplamayı başaran bir cep telefonu. Ekranı açılana kadar aynalı bir camın arkasında görünmez kalıyor. Tek parça paslanmaz çelik kasası ise etkileyici! Ama ne yazık ki Nokia detayları henüz saklamayı tercih ediyor. Herhalde son kat cilayı geçmekle meşgul.

Bu gizemli tasarım ancak önümüzdeki ay tam anlamıyla açığa çıkacak. Şimdiden Nokia sevenleri heyecanlandırmış durumda. Elimizde şimdilik aşağıda listelediğimiz özelliklerin bilgisi ve bir de video var.

Belli olan özellikleri: OLED ekran, paslanmaz çelik kasa, 2.4-inç. QVGA ekran, 3G, GPS, 8GB depolama alanı, USB, Wi-fi, Carl Zeiss lens, 5 megapiksel kamera.

CHIP TV'den ilgili videoyu izlemeyi unutmayın.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nokiadan yine gereksiz bir telefon

nokia şu dizayn işini, eros du yok siroccoy du 8800 li yada 6800 lı modellerinde gösterdiği yeteneği n serisindede gösterse eline kimse su dökemez. video etkileyici ancak o aynalı ekran pek mantıklı gelmedi bana. lg ninde böyle işleri vardı. yalnız gün ışığın da o ekranın görülebilirtesinden emin değilim.

Led flaşı var videoya göre.Böyle bir telefona yakışmamış...

klasik 8800 serisi işte ,ben Nokia'nın açıklamadığı bir özelliğini daha ekleyeyim ,

kesinlikle haketmediği bir etiket fiyatına raflardaki yerini alacaktır .

2500-3000 tl ye 8800 arte seririsini gömdüler. Şimdi daha güzelini, aynı sınıfın üst modelini sunuyorlar (sunacaklar), muhtemelen fiyatlarıda birbirlerine yakın olacak(2800 TL). Yani demem o ki; bu kadar parayı bayılan yağlı müşterilerine nokianın attığı kazık değil midir bu? Elbette öyle... Şimdi diyeceksiniz 3 bin lirayı bir telefona esirgemeyen yenisine de verir, saçmalamayın... Zenginler fakirlerden daha çok para hesabı yaparlar, ve çoğu da cimridir, zaten bu yüzden zengin olurlar =) Emin olun arte alan zenginler bu işe bozulacaklar. konu dağılmasın, nokianın bu yaptığı müşterilerini enayi yerine koymaktır.

Videoya gore cok şık gozukuyor.Bence gereksiz degil 8000 serisini sevenler icin yeni ozellikli muhtesem bir tel.

Telefonunda çok ayna isteyen ön kamerayı açıp ekrandan kendisine bakar arkadaş. Mükemmel çözüm valla. Tabi etrafınızdakilerin "bu ne yapıyor" şeklinde düşünmesine yol açabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir