Jailbreak'siz iPhone'ları bile vuruyor!

Çin'de keşfedilen yeni bir zararlı, kutusundan çıkan, jailbreak'siz iPhone'ları bile vuruyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Jailbreak'siz iPhone'lara bulaşabilen zararlı!

Fabrika ayarlarındaki iPhone'unuza bile bulaşan yeni bir zararlı keşfedildi. Jailbreak'siz iPhone'lara bilgisayarınız yoluyla bulaşabilen zararlı, çoğumuzu tehdit etmiyor ancak sahip olduğu potansiyel endişe verici.

Güvenlik firması Palo Alto Networks tarafından ortaya çıkarılan saldırıda AceDeceiver adlı bir zararlı, öncelikle kullanıcının bilgisayarını gele geçiriyor. Bu gerçekleştikten sonra hacker, bilgisayara bağlanan telefona istediği zararlı uygulamayı yükleyebiliyor; üstelik kullanıcının hiçbir müdahalesine gerek kalmadan...

AceDeceiver, sadece Çin'deki kullanıcıları etkiliyor ancak Palo Alto Networks'e göre hacker'ların benzer bir yöntemle diğer ülkelerdeki kullanıcıları hedef almaması için bir neden yok. Apple ise Palo Alto Networks'ün uyarısıyla zararlı uygulamaları mağazasından kaldırmış bulunuyor.

Bu yeni keşif, yazılım geliştiricileri ile zararlı geliştiricileri arasındaki savaşın yavaşlamadan devam ettiğinin bir göstergesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Demek ki neymiş hiçbir sistem güvenli değilmiş Program çalıştırılabilir her teknoloji ele geçirilebilir. Sadece zaman zaman bazı sistemler kullanıcı sayısı fazla olduğu için hackerlar tarafından daha fazla ilgi görür. Rahat olun ne yaptığınızı bilin ve hoşunuza gideni kullanın. Apple da virus yoktur linux da virüs yoktur diyenlere selamlar. "No system is safe"

Hani İPHONE çok güvenliydi? Pis yalancılar..

@18 Mart 2016 16:44 Hiç bir yer güvenli değildir!

@18 Mart 2016 16:44 bi virüs çıktı diye en güvensiz işletim sistemi ios seçilmiş tamam mı mutlu musun android telefonuna sarılarak uyu o zaman

Hiç olmasa apple direk önlem alıyor peki google...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost