Japon devi tekrar akıllı telefon üretecek

Dev şirket; bir süre önce tamamen çıktığını açıkladığı akıllı telefon pazarına geri dönüyor!

Panasonic sahalara geri dönüyor

2012'de çıkardığı su geçirmez akıllı telefon modeli Eluga hiçbir iz bırakmaksızın suya batarak kaybolunca telefonu geri çekerek akıllı telefon pazarından çıkan Japon elektronik devi Panasonic, yeni bir telefonla MWC 2014'e katılacağını duyurdu.

Telefonun 5 inç boyutunda ve darbeye dayanıklı bir akıllı telefon olmasının dışında başka hiçbir detayı belli değil ve Panasonic'in de sürprizi lansmandan önce açıklamaya niyeti yok. Dolayısıyla telefon hakkında sadece olasılıklar söz konusu. Bunlardan biri de Panasonic'in, Microsoft'un sağladığı "teşvik pirimi" dalgasından faydalanıp yüklü bir pirim aldığı ve Windows Phone telefonları üretmeye başladığı ihtimali...

Japon ordusu için de şoklara dayanıklı sağlam ekipmanlar üretmesiyle ünlü Panasonic'in, uzman olduğu alana yönelip, kalın koruyucu zırhla kaplı,  şoklara dayanıklı bir telefon tanıtması da mümkün. Bu tür bir telefon da dağcıların, sporcuların, dünyanın en zor şartları altında çalışan inşaat ekiplerinin ve hatta askeri personelin bile çok rağbet edeceği bir model olacaktır ve büyük  bir satış potansiyeline sahip olacağı da inkar edilemez.

Ancak gerçeğin ne olduğunu şimdilik kesin olarak bilemeyeceğiz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Panasonic akıllandı:) Başarılar diliyorum...

Panasonic yaparsa sağlam yapar

Güzel haber

win8 ile süper

bi sen eksiktin....

Efsane gd92

birde plazma ekran üretmeye devam etsin (buradaki herkesin yorumuna eksiyi basan o liseliyi bir yakalarsam kafasına apple veya samsung telefon geçirecem! :)

Ne demek bir sen eksiktin. Asil soylenecek olan kambersiz dugun mu olur olmaliydi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir