Japonlar şimdi de uzaylı avına çıkıyor

Japonya, Dünya dışında uygarlık olup olmadığını araştırmaya yönelik bir proje başlatıyor.

Japonlar şimdi de uzaylı avına çıkıyor
Japon astronomlar yıldızları izleyecek ve hayat belirtisi arayacak.

Japon astronomlar, Dünya dışında uygarlık olup olmadığını keşfetmek için 10'un üzerindeki büyük rasathanede çalışma başlatacak. "Herkes hayatında en az bir kere uzayın sonsuz olup olmadığını veya uzaylıların gerçekten var olup olmadığını merak eder" diyen Nişi-Harima Astronomi Rasathanesi baş araştırmacısı Şinya Narusawa, proje hakkında bilgi verdi.

Yeni proje çerçevesinde gelecek sene birçok astronom, uygarlığın olması ihtimali bulunan bir yıldızı geceler boyunca gözleyecek. Bunun yanı sıra alışıldık ışık analizleri yapılacak ve radyo sinyalleri kaydedilecek.

"Bazen şüpheli sinyaller geldiğinde bunların Dünya'dan, mesela makinelerden gelen yapay sinyaller mi olduğunu, yoksa yıldızlardan mı geldiğini söylemek güç" diyen Narusawa, tek bir yıldızı birçok kişi izlediğinde sinyallerin menşeini saptamanın daha kolay olacağını belirtti. Narusawa, hangi yıldızın izleneceğine henüz karar verilmediğini söyledi.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kuran'ı Kerim Derki, Insandan Daha Akıllı Yaratık Yoktur... Bu Da Demektirki Uzaylı Olsa Bile Ya Yanıbaşımızdaki kopekler kadar akıllı olcak yada oyle bıshe yok demektir. daha neyın araştırmasını yapıolar ben anlamıorm.. onlara para harcayana kadar toplanıp dunyanın sorunlarına cozum bulsalar.

uzayli dedigimiz de insan sa?yani ayni bizim gibi insanlar baska gezegendeyse ? olamaz mi yani? niye uzayli denince acaip yaratiklar salya sumuk canavarlar geliyor akliniza?

kuranı kerimdeki yazan yazıyı bilmemde buyuklugu inanılmaz boyutlarda olan evrenımızde bizden baska akıllı yasamın olaması kacınılmaz bir gerçektir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir