Japonya'daki Apple çılgınlığı şaşırttı!

Apple'ın içerisinden "sürpriz" ürünler çıkan "şanslı çantası" için donmayı bile göze aldılar!

Japonya'daki Apple çılgınlığı şaşırttı!

Japonya'daki Apple mağazalarının düzenlediği "şanslı çanta" kampanyası, ülkedeki bazı Apple hayranlarını adeta çılgına döndürdü. Fiyatları yaklaşık 300 dolara denk gelen sırt çantaları alırken, içerisinde ne olduğunu bilmiyorsunuz. Çoğundan iPad Air 2 veya iPad Mini 3 çıktığı söylenen çantalardan nadiren MacBook Air, Beats Wireless ve Apple TV gibi ürünlerin de çıkabildiği söyleniyor.

En "şanssız" çantadan ise iPod Touch çıkabildiği iddia ediliyor. ABD'li teknoloji devinin şans oyunu, Japonya'nın Sapporo şehrindeki Apple hayranlarının çok ilgisini çekmiş olacak ki 1 Ocak'ta bir Apple Store'un önü, zorlu hava şartlarına rağmen bekleyen insanlarla doluydu. Saat 16:30'da sekiz kişiden oluşan sıra, çantanın satışa sunulacağı 2 Ocak'ı gece yarısı kamp yaparak bekledi. Sapporo sakinlerinin karlı ve sert havalara alışık olduğu kesin, ancak kaldırımda saatlerce oturmak, pek de kolay olmasa gerek. Hatta sırada hareketsiz bekleyenlerin hayatlarını tehlikeye attığını söylesek, abartmış olmayız.

1 Ocak'ı 2 Ocak'a bağlayan akşam Apple Store çalışanlarının karlar altında sırada bekleyenlere sıcak mısır çorbası dağıttığı söyleniyor. Gece boyunca yaşananları en iyi galerimizdeki kareler anlatıyor.

İşte karelerle Sapporo'da yaşanan Apple çılgınlığı!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

apple çılgınları

bi insan mal olurda bu ne *** :D

Bi insan apple fanboy olurda bukadar mal olamaz Bkz. Iphone6 kuyruğu Ios ölüm ekranını kabullenememe Bu yukardaki rezalet

İnsanlığı ve haysiyeti bu kadar ayaklar altına alan Apple firmasından nefret ettiğim kadar, çürümekte olan elmanın avucundan oynattığı bu insanlardan da o kadar nefret ediyorum. Hadi yine elmacının biri gelsin, bik bik bik cevap yazsın yorumuma.

@10 Oca 2015 12:32 Fakirliğindendir kardeş.

@10 Oca 2015 14:15 :D aynen :D

@10 Oca 2015 14:15 ha haa kapak :)

bedava verseler anlarımda parayla rezil olmanın anlamı ne ***

elma kardeşliği (bu beyni ipotek altında olanları başka bir şey böyle bir araya getiremezdi)

saçmalığın daniskası lan bu :)

Hiçbirinin kuş kadar beyni yok

@10 Oca 2015 17:13 Seni çok var belli.

Bırakın insanlar nasıl zevk alıyorlarsa öyle yaşasınlar. Bize ne!

Şanslı olayı Apple'a ait değil ki! Japonya'nın bir geleneği bu. Japon Apple mağazası da bu gelenek için böyle bir şey yapmış.

Gönüllü köleleik veya Aklını kullanamak deyimelrinin resimli karşılığı olmuşlar...

japonları zeki sanırdım.. yıkıldım.

hay allahım ya apple'a laf söyleyen arkadaşlar hangi kafayı yaşıyorsunuz ? size ne ? millet bunu yapmak istiyor yapıyor, ürünü almak istiyor alıyor. Parayı ver sende al alamıyorsunuz diye hemen laf sokmaya meğillisiniz ya. İstemiyorsan da okumazsın haberi. Sen bu habere yorum bile yapacak vakit buluyorsan demekki seninde bir aşkın var Apple'a karşı. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der misali garipsiniz ya git işin yokmu senin abi uygulama yükle android forumlarına bak yaz et okuma abi haberi ya..

@11 Oca 2015 14:18 adamın dibisin!

Bizde bayramlarda el öpmek kurban kestirmek için sıra beklemek gibi onlarda da şanslı torba kültürü var. İnsanları yargılamak bu kadar kolay mı ya..iyi ki dinimiz müslümanlık ve iyi ki anlayış dinine mensubuz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir